Corenso otworzy nowy zakład w Polsce

13/06/2017
gilzy i tuleje z tektury

Corenso zwiększy możliwości produkcji gilz i tulei tekturowych w Polsce. W sierpniu planowane jest otwarcie nowego, większego zakładu produkcyjnego i przeniesienie do nowej lokalizacji dotychczasowego zakładu w Tychach.

Wraz z powstaniem nowego zakładu produkcyjnego Corenso planuje także rozszerzenie swoich możliwości produkcyjnych. Firma nie chciała ujawniać swoich obecnych mocy produkcyjnych w Polsce i o ile zwiększy się wydajność, stwierdzając, że jeszcze za wcześnie na to.

W ubiegłym roku firma poinformowła, że ​​udoskonaliła swój park maszynowy pod kątem produkcji długich gilz, głównie obsługujących przemysł papierniczy i uruchomiła nową linię do produkcji tulei papierowych zwijanych spiralnie, koncentrując się na segmencie folii i opakowań. Firma zatrudnia 25 pracowników, którzy zostaną przeniesieni się do nowej lokalizacji. W tej chwili nie planuje się utworzenia nowych nowych miejsc pracy.

Corenso Poland jest częścią firmy Corenso United OY specjalizującego się w produkcji tektury tulejowej i opakowań z tektury tulejowej.