Domy z tektury falistej

07/06/2017
dom z tektury falistej

Razem z Bat’Ipac, specjalistą od izolacji z tektury falistej, DS Smith zbudowała we Francji domy z tektury.

Zwieńczeniem dziesięcioletniej współpracy Bat’Ipac i DS Smith jest powstanie ponad trzynastu nowych domów we Francji, do budowy których  DS Smith dostarczyła arkusze tektury falistej, stanowiącej podstawowy element innowacyjnego rozwiązania zastępującego tradycyjną izolację.

DS Smith, specjalista z branży opakowaniowej, dostarczył materiał z tektury falistej potrzebny do wykonania izolacji, natomiast francuski deweloper Arcobat Group zadbał o wymagane pozwolenia na budowę domów przez Bat’Ipac.

Alain Marboeuf, projektant i założyciel Bat’Ipac, postanowił wykorzystać tekturę falistą zamiast konwencjonalnych materiałów izolacyjnych przy budowie nowych domów. W ramach partnerskiej współpracy, DS Smith zapewnia 5 – 10 ton arkuszy tektury falistej dla każdego budowanego domu, które następnie Bat’Ipac laminuje arkusz po arkuszu, tworząc izolację.

Po siedmiu latach doskonalenia produktu i zapewnieniu niezbędnej ochrony ubezpieczeniowej, firmy Bat’Ipac i DS Smith w 2012 roku ukończyły budowę pierwszego domu testowego na zachód od Paryża. Następnie w całej Francji powstało kolejnych trzynaście domów.

Alain Marboeuf, projektant i założyciel Bat’Ipac, powiedział: – Jedną z największych korzyści z zastosowania tektury falistej jest to, że zapewnia ona całoroczną ochronę domu. Tradycyjna izolacja ociepla budynek w zimie, ale nie utrzymuje odpowiednio niskiej temperatury w lecie. Tektura falista schładza budynek latem, a ociepla zimą, dowodząc tym samym, że jest bardzo wszechstronnym i wydajnym produktem.

 – W procesie wielokrotnego powlekania tektury okazało się także, że jest to niezwykle dźwiękochłonny materiał, co stanowi dodatkową korzyść dla wykonawców i inwestorów.

Plany szybkiego rozwoju Bat’Ipac zakładają budowę 100 domów w ciągu kolejnych 12 miesięcy. DS Smith, posiadając zakłady produkcyjne we Francji i w innych krajach na terenie Europy, jest idealnym partnerem wspierającym ten rozwój.

Jean-Michel Audivert, dyrektor ds. handlowych w DS Smith we Francji, powiedział: – Współpraca z Bat’Ipac jest dla nas wspaniałym doświadczeniem i jesteśmy niezwykle ciekawi, co przyniesie przyszłość. Ten rynek skrywa ogromny potencjał dla DS Smith, a w związku z tym, że Bat’Ipac jest jedną z niewielu firm działających w tym sektorze, potencjał wzrostu jest olbrzymi. Tektura falista ma wiele zalet, m.in. właściwości dźwiękoszczelne i wytrzymałość strukturalną. Jakość naszej tektury ma zasadnicze znaczenie dla efektywnego działania izolacji. W ciągu ostatnich 10 lat osiągnęliśmy bardzo dużo i mam nadzieję, że następna dekada przyniesie dalszą interesującą współpracę DS Smith i Bat’Ipac.