Inteligentna drukarka atramentowa do druku ciągłego

18/05/2017
drukarka videojet 1860

Nowa drukarka atramentowa do druku ciągłego (CIJ) Videojet 1860, w której zastosowano wiodące w branży funkcje przewidywania, takie jak pierwszy w branży czujnik nawarstwienia atramentu, zapewnia z nawet 8-godzinnym wyprzedzeniem powiadomienia o najczęstszych potencjalnych stanach błędu, które mogą mieć wpływ na czas sprawności linii. Videojet wprowadza na rynek drukarkę Videojet 1860, zaprojektowaną z myślą o zwiększeniu produktywności dzisiaj i ewoluowaniu wraz ze zmianą potrzeb produkcyjnych w przyszłości.

Model Videojet 1860 to przykład technologii atramentowego druku ciągłego wymyślonej na nowo. W modelu Videojet 1860 najnowocześniejsze wbudowane układy logiczne i możliwości komunikacyjne połączono z elementami przełomowej technologii w celu spełnienia stale zmieniających się i rosnących potrzeb producentów. Model 1860 zapewnia niezrównany czas sprawności, który może zwiększyć produktywność i obniżyć koszty. Ten czas umożliwia sprawne działanie bez niespodzianek. Wiodący w branży pakiet funkcji przewidywania pozwala podjąć działania naprawcze przed wieloma najczęstszymi zdarzeniami powodującymi przestoje. Model 1860 korzysta z ponad 50 czujników w czasie rzeczywistym do ciągłego monitorowania ponad 150 kluczowych wskaźników pracy drukarki, zapewniając fachową diagnostykę, analitykę i wskazówki.

Przełomowy system dysz jest wyposażony w czujnik przewidujący nawarstwienie atramentu w odsysie i informujący z wyprzedzeniem o najczęstszych potencjalnych stanach błędu. Powiadomienia są wyświetlane w drukarce i mogą być wysyłane do inteligentnych urządzeń, co pozwala podjąć zapobiegawcze działania naprawcze podczas dokonywania zmian produkcyjnych na linii lub podczas innych planowych przerw w produkcji. Co więcej, system płynów w modelu 1860 jest wyposażony w zbiornik rezerwowy makeupu, który może zapewnić pracę drukarki przez całą zmianę roboczą, nawet w przypadku braku reakcji na ostrzeżenie dotyczące konieczności uzupełnienia materiałów eksploatacyjnych.

Głowica drukująca nachylona pod kątem 45 stopni zapewnia większą wszechstronność dzięki lepszej integracji z linią, a większa liczba opcji montażu zapewnia mniejszą odległość od produktu na linii produkcyjnej. Głowica drukująca może być w odległości zaledwie 5 mm od produktu, nawet w przypadku kartonów z „daszkiem” i innych opakowań o nachylonych powierzchniach, co zapewnia czytelniejsze i lepszej jakości oznaczenia. Co więcej, model 1860 można dostosować do potrzeb producenta w zakresie komunikacji przez prostą integrację z istniejącymi systemami zakładowymi przy użyciu standardowych w branży protokołów, takich jak Ethernet/IPTM i Profinet®, oraz szybkich połączeń sieciowych.

Model 1860 został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do niemal każdej linii produkcyjnej dzięki swojej trwałości, wszechstronności i adaptacyjności. Inteligentny system wentylacji w modelu 1860 kieruje strumień czystego, chłodnego powietrza na kluczowe podzespoły drukarki, zapewniając stabilność jej pracy w poszerzonym przedziale temperatur 0–50oC, nawet w najtrudniejszych środowiskach. Ponadto model 1860 jest dostępny w wersji ze stopniem ochrony IP66, więc nie trzeba go usuwać z linii na czas zmywania.

Bazując na dwóch latach doświadczenia z ofertą zdalnego serwisu, Videojet wprowadza na rynek zdalny serwis VideojetConnectTM, który zapewnia operatorom dostęp do największej na świecie sieci serwisowej ekspertów technicznych za dotknięciem palca, łącząc technika Videojet bezpośrednio z linią produkcyjną w celu zapewnienia natychmiastowej porady i zdalnego rozwiązania problemu. Pozwala to podejmować działania naprawcze w czasie rzeczywistym i zminimalizować zależność od własnych zespołów konserwacyjnych, a w rezultacie zapewnić dłuższy czas sprawności.

Anthony Blencowe, globalny dyrektor jednostek organizacyjnych w Videojet, powiedział: „Funkcje przewidywania w modelu 1860, wraz z unikatowym systemem dysz, zapewniają drukarkę CIJ, która definiuje na nowo pojęcie czasu sprawności dzięki lepszej jakości druku i większej prędkości linii. Zdolność zdalnego serwisu VideojetConnectTM ograniczenia przestojów i umożliwienia producentom skupienia się na podstawowej działalności produkcyjnej może spowodować znaczny wzrost produktywności. Wiodący producent materiałów budowlanych korzystał ze zdalnego serwisu VideojetConnectTM, aby poprawić procedury konserwacji i czyszczenia, co doprowadziło do typowego ograniczenia nieplanowych przestojów o ponad 80%, natomiast przedstawiciel dużego browaru stwierdził, że dzięki ofertom Videojet LifeCycle AdvantageTM pracownicy mogli ponownie skupić się na warzeniu piwa, zamiast zajmować się konserwacją drukarek”.

Model 1860 został zaprojektowany zgodnie z filozofią obsługi ograniczonej do minimum, aby pomóc operatorom skupić się na produkcji, ograniczając działania operatora i pomagając wyeliminować potencjalne błędy użytkownika dzięki zaawansowanym funkcjom kontroli jakości nadruków wbudowanym w nowy interfejs Videojet SIMPLICITYTM. Pan Blencowe dodał: „Dostosowywany do potrzeb interfejs jak w tablecie, z prostą strukturą menu i wyraźnym, łatwym do zrozumienia ekranem sprawia, że nawigacja jest prosta dla wszystkich użytkowników, niezależnie od poziomu umiejętności. To, wraz z całkowicie zautomatyzowanym, opartym na regułach, inteligentnym tworzeniem informacji zmniejsza ryzyko popełnienia błędów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na linię produkcyjną. Model 1860 ma także wbudowane kreatory i instrukcje video, które pomagają ograniczyć do minimum błędy operatora”.

Firma Videojet zastosowała filozofię obsługi ograniczonej do minimum również do zadań rutynowej konserwacji, dzięki czemu można je wykonywać zgodnie z harmonogramami produkcji. Nowy moduł serwisowy SmartCellTM upraszcza rutynową konserwację — podzespoły są znaczone trójkolorowym kodem, a ich wymiana jest prosta i zajmuje tylko kilka minut, co pozwala operatorom skupić się na produkcji zamiast na konserwacji.

Jako że potrzeby w zakresie produkcji i znakowania nieustannie ewoluują, model 1860 został zaprojektowany jako platforma, którą można rozbudowywać, co ułatwia dostosowanie zarówno do obecnych, jak i przyszłych potrzeb dotyczących drukowania i procesów produkcyjnych. Po zakupie drukarki można dodać unikatowe, dodatkowe funkcje oprogramowania i moduły przepływu pracy zdalnego serwisu VideojetConnectTM w celu dostosowania drukarki do zmieniających się potrzeb produkcyjnych.

Videojet Technologies oferuje urządzenia do drukowania na bieżąco, kodowania i znakowania, płyny do określonych zastosowań oraz usługi w ramach całego cyklu eksploatacji urządzeń.