Kubek tekturowy Metsä Board w finale konkursu PPI Awards 2017

31/08/2017
lidloc - kubek tekturowy metsa board

Metsä Board, producent tektur z pierwotnych mas włóknistych, został wybrany finalistą prestiżowego konkursu PPI Awards 2017 za projekt kubka tekturowego „Lidloc”.

Lidloc otrzymał nominację w kategorii "Innowacyjne opakowania", co odzwierciedla jego przełomową rolę w dziedzinie projektowania kubków tekturowych. Ten zgłoszony do opatentowania projekt wykorzystuje przedłużenie standardowej konstrukcji kubka, które po złożeniu tworzy zintegrowaną pokrywkę. Projekt eliminuje potrzebę stosowania oddzielnej pokrywki z tworzywa sztucznego i wprowadza rewolucyjne zmiany w zakresie produkcji, użytkowania i recyklingu kubków tekturowych.

Lidloc stanowi dobry przykład jednej z usług specjalistycznych Metsä Board – analizy i projektowania opakowań, której celem jest pomoc klientom i współpraca z nimi w zakresie optymalizacji opakowań pod kątem efektywności oddziaływania marki, zrównoważonego rozwoju i funkcjonalności.

Konkurs organizuje RISI, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczania nagród PPI Awards, która odbędzie się w dniu 29 listopada w Brukseli, w Królewskim Muzeum Sztuki i Historii.