Metsä Board na poziomie Złotym

29/05/2017

Metsä Board będąca czołowym europejskim producentem wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych i wchodząca w skład Metsä Group, została sklasyfikowana przez EcoVadis na poziomie Złotym za swoje podejście do zrównoważonego rozwoju. Ogólnie Metsä Board znalazła się wśród 1% najlepszych dostawców ocenianych przez EcoVadis we wszystkich kategoriach.

- Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia tego poziomu w rankingu. Ta ocena stanowi kolejne potwierdzenie nieustającego zaangażowania Metsä Board w zrównoważony rozwój. Rozumiemy, że zrównoważony rozwój musi wykraczać poza zgodność z przepisami, uwzględniając również sposób w jaki przedsiębiorstwa zarządzają swoim wpływem na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko, a także swoimi relacjami z zainteresowanymi stronami, takimi jak klienci, pracownicy, dostawcy i władze – powiedziała Soili Hietanen, VP Sustainability and Energy w Metsä Board.

Podczas procesu oceny, ważnymi elementami dla zespołu EcoVadis były ostanie osiągnięcia Metsä Board – umieszczenie na Liście A w programach CDP Woda i Klimat, a także uzyskanie statusu lidera w programach CDP 2016 Lasy i Łańcuch Dostaw.

EcoVadis funkcjonuje jako platforma, która umożliwia przedsiębiorstwom ocenę działań środowiskowych i społecznych dostawców na całym świecie. Kryteria są pogrupowane w cztery kategorie: środowisko naturalne, praktyki dotyczące zatrudnienia, zrównoważone zaopatrzenie i uczciwe praktyki biznesowe. Stosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (CSR), w tym z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI), inicjatywą UN Global Compact i normą ISO 26000.

Kategoria: