Nietypowe pudełka na herbatę

08/06/2017
pudełko na herbatę metsa board

Opracowany przez Metsä Board projekt opakowań nowej linii herbat T2 Mini Fruit Tea, zajął pierwsze miejsce w kategorii Limited Edition, w konkursie Dieline Awards 2017.

Wcześniej w tym roku, opakowania herbat T2 zdobyły prestiżową nagrodę IF Design Award w kategorii Napoje, a w grudniu ubiegłego roku nagrodę honorową w 28-ej edycji Hong Kong Print Awards, w kategorii Opakowania papierowe.

Zlokalizowany w Szanghaju zespół projektowy Metsä Board ściśle współpracował z T2, aby przygotować te opakowania, które zostały użyte w 2016 roku w bożonarodzeniowej kampanii T2 – The Grand Most Exotic Bazaar. Pudełka w kształcie owoców wskazują na aromaty przechowywanych w nich herbat, takie jak pieczone banany, sorbet arbuzowy, tureckie jabłko i brzoskwinia.
pudełko na herbatę w kształcie owoca

Nadruki wykonano na odwrotnej stronie tektury Metsä Board Pro FBB Bright 250 g/m², produkowanej z pierwotnych mas włóknistych. Celowo wybrano stronę niepowlekaną, aby przywołać naturalne wrażenie kontaktu z owocami i uzyskać miękkość powierzchni pudełek, która jednak umożliwia wykonanie barwnych nadruków. Dzięki sztywności i wytrzymałości tektury Metsä Board Pro FBB Bright zespół projektowy mógł opracować konstrukcję, która w ogóle nie wykorzystuje kleju, ale pomysłowe nagniatanie i składanie materiału. Te opakowania cechuje wytrzymałość podczas transportu i na półce sklepowej.

kartonik na herbatę

Amerykańskie nagrody Dieline są przyznawane na podstawie czterech podstawowych kryteriów: kreatywności, atrakcyjności handlowej, innowacyjności i jakości wykonania. Cyril Drouet, Design & Innovation Director w Metsä Board, jest niezwykle zadowolony z tego, że kwalifikacje projektantów Metsä Board i jakość jej produktu zostały wyróżnione, w warunkach ostrej konkurencji i po rygorystycznej ocenie: -Z radością dowiedzieliśmy się o zdobyciu pierwszego miejsca w kategorii Limited Edition. Nasz zespół w Szanghaju dołożył wszelkich starań we współpracy z T2, aby opracować projekt, który jest piękny, innowacyjny, praktyczny i trwały. Mamy wielką satysfakcję z tego, że ciężka praca wszystkich została w ten sposób doceniona.

Nagrody Dieline są przyznawane najlepszym projektom opakowań konsumpcyjnych z całego świata. Każdego roku w konkursie biorą udział tysiące zgłoszeń z wszystkich zakątków naszego globu. Opakowania herbat T2 zostaną zaprezentowane na stoisku Dieline Awards 2017, podczas targów HOW Design Live 2017.