Opakowania Bag-in-Box dla olejów silnikowych

01/06/2017
Opakowania Bag-in-Box dla olejów silnikowych

Smurfit Kappa wprowadziła na rynek nowy rodzaj ekologicznego opakowania dla olejów silnikowych. Nowy produkt Bag-in-Box®, który chroni i konserwuje olej, został specjalnie zaprojektowany dla przemysłu motoryzacyjnego.

Olej silnikowy był tradycyjnie przechowywany w plastikowych butelkach, które zazwyczaj zużywają około 85% więcej materiału niż nowe rozwiązanie Bag-in-Box®.

Przemyślana konstrukcja zapewnia łatwiejsze i precyzyjniejsze nalewanie oleju oraz minimalizuje prawdopodobieństwo rozlania. Wzmocniony worek wewnątrz kartonu wykonany z unikalnego połączenia folii polietylenowej i nylonowej zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachu i przenikaniu cząstek oleju. Worek wykazuje również bardzo dobrą wytrzymałość na pękanie pod wpływem zginania, dzięki zastosowaniu mocnych zgrzewów i mocnej folii.

Nowy produkt Bag-in-Box® nie tylko ułatwia życie właścicielom samochodów, ale również doskonale nadaje się do użytkowania w warsztatach samochodowych - eliminuje konieczność składowania plastikowych pojemników lub ciężkich kanistrów, które zajmują dużo miejsca. Oleje silnikowe w opakowaniach Bag-in-Box® można łatwo wyeksponować na regale razem z innym asortymentem.

Dostarczanie produktów ułożonych na płasko pozwala zminimalizować i zoptymalizować paletyzację i transport. Pełne opakowania Bag-in-Box® zajmują o około 9% mniej powierzchni w porównaniu do plastikowych kanistrów i zużywają o około 85% mniej materiału niż sztywne plastikowe pojemniki. Oddzielenie worka od kartonu, który może zostać w całości poddany recyklingowi, jest niezwykle łatwe.

Thierry Minaud, CEO Smurfit Kappa Bag-in-Box®, powiedział: - Ostatnie przełomowe rozwiązanie w branży opakowań na oleje silnikowe pojawiło się ponad 30 lat temu. Teraz nadszedł czas, aby przejść na bardziej ekologiczne opakowania takie jak Bag-in-Box®.