Podsumowanie targów interpack 2017

15/05/2017
interpack 2017 - zdjęcia

W zakończonych przed tygodniem w Düsseldorfie targach interpack uczestniczyło 2865 firm i 170 500 gości ze 168 krajów.

- interpack to niezbędna impreza dla firm z branży opakowaniowej, zapewniająca jej stały rozwój. Co trzy lata w jednym miejscu dostawcy i klienci z całego świata spotykają się, by podejmować wspólne interesy - podkreśla Friedbert Klefenz, dyrektor targów interpack 2017.

Z kolei Hans Werner Reinhard, dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf, mówi: - interpack ponownie potwierdza, że jest najważniejszą na świecie platformą wydarzeń i innowacji dla przemysłu. Dzięki nowo utworzonej koncepcji targów międzynarodowych "interpack alliance” interpack jako jej flagowy produkt uzyskał również większą ekspozycję na rynkach rozwijających się za granicą, przyciągając w ten sposób do Düsseldorfu wysokiej klasy ekspertów.

Przewodnim trendem na wielu stoiskach była dalsza digitalizacja procesów produkcyjnych w drodze do koncepcji Przemysłu 4.0. Produkcja liniowa umożliwia efektywne wytwarzanie opakowań spersonalizowanych i gwarantujących ich identyfikację. Ponadto modularna konstrukcja maszyn pakujących i linii technologicznych oraz zoptymalizowane cyfrowe koncepcje operacyjne odgrywają kluczową rolę w celu zmniejszenia złożoności produkcji i osiągnięcia jak największej elastyczności w przypadku zmiany rozmiaru partii lub wersji produktu. Niektóre firmy koncentrowały się nawet na wirtualnych aplikacjach, które umożliwiają podgląd maszyn i urządzeń w sposób całościowy w celu lepszego zarządzania złożonością procesów wytwórczych.

Wszechobecny na targach był również temat zrównoważonego rozwoju. Firmy prezentowały lepszą efektywność wykorzystania zasobów naturalnych, zwłaszcza w odniesieniu do stosowanych materiałów opakowaniowych oraz coraz mniejszych gramaturach wytwarzanych produktów.

Tutaj warto się zatrzymać, bo ogromną rolę w zmianach zachodzących na rynku opakowań odgrywają ekologiczne rozwiązania oferowane przez dostawców materiałów i opakowań z papieru i tektury. Jak prezentowały się stoiska na targach interpack 2017 czołowych przedsiębiorstw z branży papierniczej? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Mondi na targach interpack
Mondi na targach interpack
BCS na targach interpack
Stora Enso na targach interpack
Stora Enso na targach interpack
Ensocoat na targach interpack
Stora Enso na targach interpack
Stora Enso na targach interpack
Metsa Board na targach interpack
DS Smith na targach interpack
DS Smith na targach interpack
TFT na targach interpack
TFT na targach interpack
Billerudkorsnan na targach interpack
Starkraft na targach interpack
Pulp Mill na targach interpack
Paper Machinery na targach interpack
Panotec na targach interpack
Cushion Pack na targach interpack
Lege Arpak na targach interpack
Huhtamaki na targach interpack
HP na targach interpack
HP na targach interpack
Easy pack na targach interpack
Care Carton na targach interpack
Buhk paperform na targach interpack
Big box na targach interpack
AST na targach interpack