Schumacher Packaging z obrotami powyżej pół mld euro

22/04/2017
Schumacher Packaging

Roczne obroty grupy Schumacher Packaging, producenta opakowań z tektury falistej i litej, w roku 2016 po raz pierwszy przekroczyły granicę pół miliarda euro, osiągając poziom 527 milionów euro, co oznacza wzrost o sześć procent w porównaniu z rokiem 2015.

Sukces zakładu produkcyjnego w Greven

Björn Schumacher, prezes grupy Schumacher Packaging, wymienia sukces nowo otwartego zakładu produkcyjnego w Greven przy lotnisku Münster/ Osnabrück jako czynnik wpływający na rozwój firmy: - Zakład w Greven rozpoczął produkcję tektury falistej w 2014 roku, a w drugiej połowie 2016 roku pracował już w trybie trzyzmianowym – o rok wcześniej niż planowaliśmy.

Firma zainwestowała w zakład w Greven 30 milionów euro, dzięki czemu jego moce produkcyjne wzrosną niemal dwukrotnie. - Rozbudowę zamierzamy zakończyć w trzecim kwartale 2017 roku – oświadczył Björn Schumacher. Za sprawą zakładu w Greven firma pokrywa zapotrzebowanie klientów w północno-zachodnich Niemczech oraz krajach Beneluksu.

Dobre wyniki w e-handlu

Utrzymujący się szybki wzrost w branży e-handlu spowodował dodatkowe zwiększenie popytu na opakowania produkowane przez Schumacher Packaging. Firma oferuje sklepom internetowym szeroki wachlarz produktów, począwszy od opakowań wysyłkowych we wszystkich rozmiarach po opakowania o specjalnych właściwościach, takich jak zamknięcia samoprzylepne, oddzierane paski lub indywidualne nadruki. Dzięki zoptymalizowanym opakowaniom dla branży e-handlu, Schumacher Packaging może zapewnić klientom szczególną wartość dodaną. Grupa zwiększyła też znacznie sprzedaż opakowań do owoców, warzyw i innych artykułów spożywczych, zwłaszcza w Niemczech.

Druk cyfrowy umożliwia tworzenie opakowań zindywdualizowanych

- Jeśli chodzi o druk cyfrowy, to osiągniemy w tym roku nowy etap ewolucji – zapowiada Björn Schumacher. - Dodatkowo zintensyfikowaliśmy działania w tym kierunku i niebawem zakupimy trzy supernowoczesne cyfrowe maszyny drukarskie, o szerokim zakresie funkcji. Postanowiliśmy wykorzystać technologię druku cyfrowego szczególnie z myślą o dostawcach z branży e-handlu. Technologia ta otwiera nowe możliwości tworzenia zindywidualizowanych opakowań.

Zgodnie z hasłem: nadruk zamiast naklejki. Dzięki wykorzystaniu druku cyfrowego możliwe jest również oferowanie przez sprzedawców internetowych opakowań jako powierzchni reklamowych.

Przejęcie kolejnej fabryki papieru w Polsce

Po przejęciu fabryki papieru w Grudziądzu w 2010 roku, grupa Schumacher Packaging w roku 2016 przejęła kolejny taki zakład w Polsce. - Przejęcie fabryki papieru w Myszkowie jest kolejnym kamieniem milowym na drodze naszego rozwoju – mówi Schumacher – ponieważ dzięki temu zapewnimy sobie stały dostęp do surowca. Sprawi to, że staniemy się o wiele bardziej niezależna – podkreśla. - Ponadto, pomoże to nam ochronić naszych klientów przed skutkami wahań cen papieru, czyli surowca, z którego produkowane są opakowania.

Schumacher Packaging zainwestuje do 2019 roku ponad 90 milionów euro w zakup i przebudowę fabryki papieru gazetowego i tektury falistej. Około 130 pracowników będzie produkować na 28 ha należących do zakładu rocznie od 250 000 do 300 000 ton wysokiej jakości papieru typu Testliner i papieru na warstwę pofalowaną.

Innowacyjne rozwiązania z papieru do palet

Rama osłonowa do palet transportowych, CargoProtop®, wprowadzona w 2016 roku na rynek przez Schumacher Packaging, była pierwszym produktem z rodziny nowych modułów, opierających się na wyjątkowej innowacji materiałowej CargoProfil®. Nowy CargoProfil® to niezwykle stabilny i przyjazny dla środowiska pusty profil, wykonany z papieru przeznaczonego do produkcji tektury falistej. Klienci Schumacher Packaging mogą już cieszyć się na premierę CargoPropal® – palety transportowej, również wykonanej z CargoProfil® i składającej się w całości z papieru przeznaczonego do produkcji tektury falistej. Chociaż paleta na bazie papieru CargoPropal® jest równie wytrzymała i stabilna co standardowe palety drewniane, waży ona tylko 7 kg.