Smurfit Kappa dla zrównoważonego rozwoju

30/05/2017
smurfit kappa

Zgodnie z opublikowanym po raz dziesiąty raportem dotyczącym zrównoważonego rozwoju Smurfit Kappa jest na dobrej drodze, żeby osiągnąć swoje ambitne cele w tym zakresie do 2020 roku.

W ciągu dziesięciu lat od momentu, gdy Smurfit Kappa oficjalnie zaczęła mierzyć swój wpływ na zrównoważony rozwój, firma wdrożyła pełny program certyfikacji kontroli pochodzenia produktów dla całego łańcucha dostaw surowców. Jednocześnie obniżyła emisję CO₂ o 23% oraz osiągnęła poprawę jakości wody zwracanej do środowiska o 32%, co stanowi odpowiednio 25% i 33% celów wyznaczonych do 2020 r.

Raport zrównoważonego rozwoju Smurfit Kappa mierzy stały postęp, kładąc nacisk na pięć obszarów priorytetowych (Las, Zmiany klimatyczne, Wodę, Odpady i Ludzi). Pokazuje również, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat firma znacznie zmniejszyła ilość odpadów wysyłanych na wysypiska śmieci i zainwestowała 60 mln euro w zakłady uzdatniania wody.

Smurfit Kappa świętuje także ponad dziesięć lat realizowania inwestycji w projekty społeczne i naukowe mające na celu wspieranie społeczności, w których firma prowadzi swoją działalność. Ponad 30 mln euro zostało zainwestowane w projekty, takie jak zapewnienie lepszego wyposażenia i terapii przez zabawę w szkole dla niepełnosprawnych dzieci we Włoszech oraz współpraca z uniwersytetami w Kolumbii w celu ochrony flory i fauny w lasach należących do firmy.

- Smurfit Kappa odgrywa ważną rolę w tworzeniu zrównoważonej przyszłości poprzez budowanie dochodowego biznesu opartego na zasadach zrównoważonego rozwoju. Będziemy w dalszym ciągu wprowadzać innowacyjne sposoby tworzenia wartości zarówno dla naszych klientów jak i udziałowców - powiedział Tony Smurfit, Dyrektor Naczelny Grupy Smurfit Kappa.

Steven Stoffer, Wiceprezes Grupy ds. Rozwoju, który odpowiada za zrównoważony rozwój w Smurfit Kappa, powiedział: - Papier jest najbardziej ekologiczny spośród wszystkich materiałów opakowaniowych. Z tego względu zrównoważony rozwój jest wpisany w strukturę DNA naszej firmy. Najnowsze wyniki są świadectwem wkładu każdego pracownika Smurfit Kappa w realizację wyznaczonych przez nas ambitnych celów. Jesteśmy dumni z postępów dokonanych w ciągu ostatniej dekady, zbliżających nas do osiągnięcia celów z dziedziny zrównoważonego rozwoju do 2020 roku.

Kluczowe wyniki raportu za rok 2016:

Las

  • Ponad 90% wszystkich opakowań dostarczanych naszym klientom posiada certyfikaty kontroli pochodzenia produktów (ang. Chain of Custody)

Zmiany klimatyczne

  • Zmniejszenie emisji CO₂ z paliw kopalnych o 22,9% na tonę wyprodukowanego papieru (w porównaniu do linii bazowej z 2005 r.)

Woda

  • Zakończona ocena ryzyka dotyczącego wody przeprowadzona w jedenastu papierniach

  • Zmniejszenie względnej ilości chemicznego zapotrzebowania tlenu (COD) wody zwracanej do środowiska o 31,9% (w porównaniu do 2005 roku)

Odpady

  • zmniejszenie ilości odpadów wysyłanych na wysypiska śmieci o 13,3%

Ludzie

  • Zdrowie i bezpieczeństwo: Zmniejszenie wskaźnika wypadków powodujących niezdolność do pracy o 10% w 2016 r.

  • Wdrożenie ponad 1000 działań w wyniku ankiety pracowniczej MyVoice

Kategoria: