Smurfit Kappa przejmuje rosyjskiego producenta opakowań

24/08/2017
smurfit kappa - sojuz

Smurfit Kappa nabyła rosyjskiego producenta opakowań z tektury falistej, firmę Sojuz.

Smurfit Kappa posiada już trzy zakłady w Rosji, w Sankt Petersburgu, produkujące opakowania papierowe oraz systemy Bag-in-Box® dla klientów z całej Europy. To przejęcie pozwali firmie Smurfit Kappa wmocnić swoją pozycję w Rosji i poszerzyć ofertę oferowaną swoim klientom międzynarodowym i lokalnym.

- Jestem zachwycony zakupem Sojuza i witam swoich pracowników w Smurfit Kappa Group - mówi Pim Wareman, prezes Smurfit Kappa w Europie Północno-Wschodniej. - Rosja jest dla nas atrakcyjnym rynkiem wzrostu z ogromnym potencjałem. Cieszymy się, że poszerzymy swoją obecność na tym rynku, a zwłaszcza w rozwijającym się regionie Moskwy.

- To przejęcie wspiera naszą nieustannie rozwijającą się ofertę, a nasze unikalne aplikacje opakowaniowe pomogą dalej rozwijać działalność Sojuza - powiedział Saverio Mayer, prezes Smurfit Kappa Europe. - Nasza szeroka gama produktów falistych wraz z innowacyjnym i szybko rozwijającym się produktem Bag-in-Box® otwiera wiele możliwości zarówno dla Smurfit Kappa, jak i dla naszych klientów w Rosji.

Fabryka Sojuz z Moskwy, założona w 1925 roku, specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej z wielokolorowymnadrukiem fleksograficznym dla różnych sektorów. Zatrudnia około 300 pracowników.