A. Celli Paper przejmuje PMT Italia

10/09/2020
A. Celli Paper przejmuje PMT Italia

A.CELLI PAPER SPA, główny oddział grupy ITALIA TECHNOLOGY ALLIANCE,  poinformował o nabyciu PMT ITALIA - PAPER MACHINERY TECHNOLOGY, firmy działającej w branży produkcji maszyn dla przemysłu bibułkowego i papierniczego.

Firma PMT ITALIA, z siedzibą w Pinerolo, powstała w 2000 roku, ale posiada wieloletnią tradycję i doświadczenie jako spółka zależna Beloit Corporation. Przez ponad 50 lat była w rzeczywistości główną europejską siedzibą amerykańskiej grupy o nazwie Beloit Italia. Dzięki swojemu skonsolidowanemu know-how i umiejętnościom, PMT ITALIA z powodzeniem działała na rynku bibułki i papieru przez kolejne 20 lat.

Wraz z wejściem A.CELLI PAPER SPA, gama produktów PMT ITALIA nabierze nowego impetu dzięki synergii z organizacją i know-how A.CELLI PAPER SPA. Specyficzne i najnowocześniejsze technologie opracowane w dziedzinie papieru opakowaniowego, tektury, druku, będą dostępne dla klientów grupy na całym świecie, a dział obsługi klienta zostanie zrestrukturyzowany i wzmocniony, aby zagwarantować ciągłość i niezawodność klientom działającym na maszynach ex-Beloit / PMT ITALIA.

- Dzięki tej operacji, prowadzonej w okresie ogólnej niepewności, chcemy zademonstrować chęć zagwarantowania najnowocześniejszych technologii i terminowego wsparcia włoskim i zagranicznym firmom działającym w strategicznym sektorze papieru i bibuły - stwierdza Mauro Celli, udziałowiec ITALIA TECHNOLOGY ALLIANCE. - Utrzymanie tego dziedzictwa we Włoszech jest ważnym krokiem, który przyniesie korzyści całemu łańcuchowi dostaw papieru, w tym także regionowi Lucca.