ABB zaprezentuje papierniom w Polsce najnowsze technologie dla branży celulozowo-papierniczej w ramach inicjatywy “ABB European Pulp&Paper Tour”

17/05/2022
ABB zaprezentuje papierniom w Polsce najnowsze technologie dla branży celulozowo-papierniczej w ramach inicjatywy “ABB European Pulp&Paper Tour”

Specjalnie zaprojektowana ciężarówka, z innowacyjnymi technologiami dla papierni na pokładzie, odwiedzi kluczowych klientów ABB w Polsce. W pełni interaktywna prezentacja pojawi się tuż przed największymi zakładami papierniczo-celulozowymi.

Ciężarówka z inteligentnymi technologiami ABB dla papierni ruszy w trasę po Polsce już 23 maja 2022 r. Wcześniej demonstracyjny pojazd odwiedził m.in.: Niemcy, Włochy i Hiszpanię, Francję, Szwecję i Finlandię. Koncepcja bezpośredniego spotkania, na terenie zakładów produkcyjnych klientów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. To nie tylko możliwość poznania najnowszych technologii i rozwiązań dla papierni, ale też okazja do wymiany doświadczeń i rozmów ze specjalistami w przyjaznych warunkach.

ABB od wielu lat blisko współpracuje z przemysłem celulozowo-papierniczym zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Spotkania z klientami i rozmowy o ich problemach od zawsze były punktem wyjścia do tworzenia inteligentnych rozwiązań, które są realną odpowiedzią na potrzeby firm i przynoszą im najwięcej korzyści. Poprzez inicjatywę “ABB European Pulp&Paper Tour” ABB chce zaprezentować klientom możliwości cyfrowych technologii, pokazując jak wykorzystać potencjał zgromadzonych danych, które pomagają w optymalizacji procesu produkcji papierni.

- Spotkamy się z naszymi klientami i pomożemy im przyśpieszyć zrównoważony rozwój. Wiemy, że zakłady papiernicze w Polsce dążą do osiągania jak najlepszych wyników ilościowych jak i jakościowych przy zachowaniu efektywnego kosztowo procesu produkcji. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom i zaprezentujemy rozwiązania, które pomogą im to osiągnąć. Pokażemy korzyści z w pełni zautomatyzowanej i zoptymalizowanej papierni, prezentując rozwiązania wykorzystywane na różnych etapach procesu produkcyjnego. Takie spotkanie to okazja, by jeszcze lepiej poznać już dostępne rozwiązania i innowacje technologiczne – mówi Roberta Szol, dyrektor obszaru sprzedaży, Przemysł Papierniczy, który zaprezentuje portfolio ABB podczas trasy demonstracyjnej w Polsce.

ABB European Pulp&Paper Tour

Na pokładzie ciężarówki ABB znajduje się szerokie spectrum rozwiązań począwszy od pomiarów parametrów masy celulozowej, papieru oraz produktu końcowego (produkty serii L&W i KPM), poprzez sterowanie procesem produkcyjnym na wszystkich jego etapach ( ABB Ability™ System 800xA - zintegrowane środowisko DCS, QCS, APC oraz sterowanie napędami PMD), kończąc na optymalizacji procesu produkcyjnego oraz zwiększaniu efektywności (ABB Ability™ Management Execution System – MES, ABB Ability™ Advanced Proces Control - APC). Rozwiązania zostaną zaprezentowane w formie produktowej, jak również w interaktywny sposób za sprawą odpowiednich konfiguracji demo, zainstalowanych na bazie naszych systemów sterowania. Dzięki temu odwiedzający będą mogli jeszcze lepiej poznać wizję papierni przyszłości, opartej na cyfrowych technologiach.

ABB European Pulp&Paper Tour

Pierwsza wizyta w Polsce w ramach “ABB European Pulp&Paper Tour” odbędzie się w terminie 23 maja do 3 czerwca b.r. Do Polski zawita ponownie wkrótce, ponieważ cały cykl wizyt w ramach “ABB European Pulp&Paper Tour” planowany jest na okres 5 lat.  

Chcesz umówić wizytę ciężarówki demonstracyjnej w swojej papierni?

Skontaktuj się z nami wysyłając e-mail na adres: robert.szol@pl.abb.com