Agfa-Gevaert planuje przejęcie Inca Digital Printers

22/04/2022
Agfa-Gevaert planuje przejęcie Inca Digital Printers
Agfa-Gevaert poinformowała o planach przejęcia firmy Inca Digital Printers, które ma zostać poprzedzone spełnieniem i uzyskaniem wszelkich zwyczajowych warunków i zgód. Zakup ten wzmocni pozycję belgijskiego producenta na rynku wysokowydajnego druku cyfrowego, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywicznego obszaru produkcji opakowań
 
- Przejęcie Inca Digital Printers będzie znaczącym krokiem w transformacji firmy Agfa – mówi Pascal Juéry, prezes i CEO grupy Agfa-Gevaert. – Druk cyfrowy to zyskowny obszar, stymulujący wzrosty całej grupy. Ma on ogromny potencjał, który zostanie zwiększony dzięki wprowadzeniu do oferty rozwiązań marki Inca.
 
Inca Digital Printers ma swoją siedzibę w Cambridge (Wielka Brytania). Zajmuje się projektowaniem i produkcją zaawansowanych, wysokowydajnych rozwiązań drukujących bazujących na technologii cyfrowej. Znajdują one zastosowanie na rynku Sign & Display, jak też w dynamicznie rosnącym segmencie opakowań. Zdaniem kierownictwa Agfa-Gevaert, firma Inca to dla niej idealny partner, oferujący maszyny komplementarne w stosunku do portfolio belgijskiego producenta, a przy tym reprezentujące najwyższe standardy jakościowe i wysoki poziom technologiczny. Dzięki temu – jak dodaje Agfa – będzie możliwe wprowadzenie przez nią na rynek zaawansowanych, jednoprzebiegowych maszyn drukujących, dedykowanych produkcji opakowań. 
 
Planowana akwizycja obejmie pełne portfolio Inca Digital Printers w zakresie wysokowydajnych jednoprzebiegowych systemów drukujących, wraz z rozbudowanymi strukturami serwisowymi; nowo zaprojektowaną linię jednoprzebiegowych ploterów drukujących, dedykowanych wybranym aplikacjom opakowaniowym oraz rozwiązania drukujące stworzone wspólnie przez firmy Inca Digital Printers i BHC Corrugated. 
 
Stephen Tunnicliffe-Wilson, CEO i dyrektor techniczny Inca Digital Printers, komentuje:
- Przejęcie przez Agfa-Gevaert pozwoli na połączenie know-how technologicznego obu producentów i umożliwi nam osiągnięcie pozycji czołowego w skali globalnej producenta cyfrowych maszyn do drukowania opakowań. Nasz nowy właściciel od wielu lat jest bardzo mocno zaangażowany w działalność na rynku druku cyfrowego. Wejście do „rodziny” Agfa to dla nas powód do dumy i jesteśmy tym niezwykle podekscytowani.

Vincent Wille, prezes Agfa Digital Print & Chemicals, dodaje:
- Połączenie know-how Inca Digital Printers w obszarze produkcji z oferowanym przez nas doświadczeniem technologicznym, globalną obecnością i rozbudowaną siecią serwisową pozwoli zaoferować naszym klientom bogate portfolio rozwiązań drukujących i sprawnie dopasowywać się do zmieniających się wraz z całym rynkiem potrzeb i oczekiwań. Inwestycja ta wzmocni naszą pozycję na rynku wysokowydajnych systemów drukujących klasy high-end, zwłaszcza w niezwykle obiecującym segmencie produkcji opakowaniowej.

Kategoria: