Ahlstrom-Munksjö wprowadza materiał CelluStraw do produkcji słomek papierowych

28/04/2019
słomki papierowe

Ahlstrom-Munksjö wprowadza na rynek CelluStraw, materiał oparty na włóknach celulozowych, służący do produkcji papierowych słomek, stanowiących alternatywę dla słomek plastikowych jednorazowego użytku.

- Rozwiązanie CelluStraw firmy Ahlstrom-Munksjö zostało specjalnie zaprojektowane, aby sprostać pojawiającym się inicjatywom stopniowego wycofywania plastikowych słomek jednorazowego użytku. Materiały papierowe umożliwią kluczowym graczom z branży spożywczej, takim jak sieci fast-food, zademonstrowanie wysokiego poziomu zaangażowania na rzecz lepszej ochrony środowiska, przy jednoczesnym kontynuowaniu oferowania konsumentom wygodnego picia - skomentował Brian Oost, wiceprezes ds. zarządzania produktem i marketingu opakowań do żywności, w obszarze "Specialties" w Ahlstrom-Munksjö.

Do przygotowania CelluStraw posłużyły papiery specjalne, opracowane odpowiednio dla wewnętrznych i zewnętrznych warstw słomek. Słomki wykonane z CelluStraw są wysoce odporne na wilgoć i posiadają wysoką wytrzymałość mechaniczną, co zapewnia, że pozostaną w doskonałym stanie nawet po zanurzeniu w płynach przez dłuższy czas. CelluStraw jest wykonany z pozyskiwanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju włókien naturalnych, odnawialny, biodegradowalny i bezpieczny w kontakcie z żywnością. Jest zalecany do stosowania w napojach na zimno.

- Od kiedy nasze północnoamerykańskie zakłady połączyły siły z globalną platformą Ahlstrom-Munksjö, jesteśmy lepiej przygotowani do wspierania tego typu inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju - powiedział Robyn Buss, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, North America Specialty Solutions. - Na rynku słomek papierowych prowadzimy globalną platformę technologiczną połączoną z zakładami zlokalizowanymi w Europie i Stanach Zjednoczonych, a ta współpraca jest kolejnym przykładem potencjału synergii biznesowej, który planujemy wykorzystać.