Ahlstrom rozwija technologię papieru bazowego

28/11/2022
Ahlstrom rozwija technologię papieru bazowego
Dzięki ciągłej innowacyjności i współpracy z właścicielami marek, firma Ahlstrom zidentyfikowała specyficzną technologię umożliwiającą opracowanie wysoko rozwiniętych papierów bazowych - klucz do rozwiązania wymogów barierowych w opakowaniach elastycznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu korzyści związanych z wycofaniem z eksploatacji, jakie oferuje papier. Firma Ahlstrom dysponuje unikalnym zestawem możliwości i szerokim zakresem zastosowań technicznych, które pozwalają jej na opracowanie jednych z najbardziej wydajnych papierów bazowych dostępnych na rynku
 
- Podłoża papierowe można zaprojektować tak, aby wykorzystać wartość samej celulozy - wyjaśnia Zack Leimkuehler, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w firmie Ahlstrom. - Celuloza sama w sobie jest bardzo dobrą barierą, a wysoko rozwinięte papiery bazowe mogą zapewnić właściwości barierowe.
 
Papier jest idealnym materiałem do zastosowań w opakowaniach elastycznych i już teraz ma szerokie pole do popisu, od dobrej elastyczności i charakterystyki składania do możliwości drukowania. Papier można łatwo zgrzewać i kleić, dobrze laminując go z innymi strukturami. Ponadto, papier działa skutecznie w wymagających procesach przetwarzania.
 
Dzięki swoim badaniom firma Ahlstrom kontynuuje prace nad rozwojem papieru bazowego w celu osiągnięcia właściwości barierowych, które mają fundamentalne znaczenie dla odblokowania korzyści, jakie papier może przynieść w zastosowaniach opakowań elastycznych. Rozwój i optymalizacja papieru bazowego znacząco poprawia jego wydajność w zakresie właściwości barierowych.
 
- Papiery bazowe, które opracowaliśmy i nadal rozwijamy, są najlepsze do tworzenia opakowań elastycznych z technologią barierową - kontynuuje Leimkuehler. - Skomercjalizowane przez nas aplikacje opakowań końcowych są pierwszymi na świecie, które wykazują wszystkie niezbędne atrybuty potrzebne do zastąpienia tradycyjnych struktur opartych na tworzywach sztucznych. Opracowaliśmy już i wprowadziliśmy na rynek możliwość rozwiązania problemu zastępowania PFAS naszą zastrzeżoną technologią FluoroFree®, wykazując odporność na zatłuszczenie równoważną z wydajnością historyczną. Jako przykład, wykorzystując tę wiedzę, odblokowaliśmy potencjał zastąpienia składników opartych na tworzywach sztucznych w tradycyjnej torbie na karmę dla zwierząt domowych materiałami, które mogą zachować świeżość i zdolność do przechowywania, zapewniając jednocześnie rozwiązanie nadające się do recyklingu.
 
- Jesteśmy dobrze przygotowani do przesuwania granic możliwości elastycznych opakowań na bazie włókien - powiedział Robin Guillaud, wiceprezes wykonawczy ds. zrównoważonego rozwoju, innowacji i marketingu. - Nieustanny proces innowacji papieru bazowego, rozwoju produktu i projektowania obecny jest w DNA firmy Ahlstrom i umożliwia nam reagowanie na potrzeby naszych klientów, na które z kolei wpływa zachowanie użytkowników końcowych. Umożliwia to elastyczność w całym łańcuchu wartości oraz szybkość wprowadzania na rynek zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych i nadal pozycjonuje firmę Ahlstrom jako preferowanego dostawcę specjalistycznych zrównoważonych opakowań na rynku.

Kategoria: