ANDRITZ dostarczy linię do produkcji bibuły do Astrabel w Chorwacji

02/09/2021
ANDRITZ dostarczy linię do produkcji bibuły do Astrabel w Chorwacji
Międzynarodowa grupa technologiczna ANDRITZ otrzymała zamówienie od firmy Astrabel d.o.o. na dostawę linii do produkcji bibuły w Belišće, w Chorwacji. Uruchomienie jest planowane na 2023 rok.
 
Projekt "pod klucz" obejmuje przygotowalnię masy, maszynę do produkcji bibuły z systemami powietrznymi i nawijarką, kompletną elektryfikację i automatyzację oraz pompy.
 
Zakład przygotowania masy będzie wyposażony w rozwłókniacz FibreSolve FSV, jak również w maszyny HD do czyszczenia, rozwłókniania, rafinacji tarczowej TwinFlo i przesiewania w systemie przepływu wstępnego.
 
Maszyna do produkcji bibuły to PrimeLineCOMPACT S 1300 o prędkości projektowej 1300 m/min, która będzie produkować wstęgę papieru o szerokości 2,85 m. Maszyna jest wyposażona w 15-stopową suszarkę PrimeDry Steel Yankee oraz kaptur PrimeDry Hood COMBO, co umożliwia energooszczędną produkcję.
 
Metris UX - platforma cyfryzacji ANDRITZ z w pełni wbudowanym rozproszonym systemem sterowania ANDRITZ Metris X - oraz liczne aplikacje do zdalnej pomocy, jak również optymalizacji procesu i produkcji umożliwią maksymalną wydajność zakładu.
 
Dinko Burić, M.D., burmistrz miasta Belišće, wyjaśnia:
- Ta inwestycja jest nie tylko dużym krokiem dla Astrabel, ale także dla naszego miasta. ANDRITZ oferuje doskonałe rozwiązanie z lokalną bliskością, jak również możliwość przeprowadzania prób i szkolenia personelu w ich pilotażowej fabryce tkanek w Austrii.

Prof. dr Milorad Krgović, prezes zarządu firmy Astrabel, dodaje:
- Z niecierpliwością czekamy na odbiór naszej najnowocześniejszej linii do produkcji biubuły, która ma na celu zrównoważoną produkcję o wysokiej jakości.

 
Astrabel d.o.o. jest nowo powstałą firmą zajmującą się produkcją bibuły, zlokalizowaną w Belišće w Chorwacji. Wyprodukowana bibuła będzie sprzedawana głównie na rynku krajowym, aby zaspokoić rosnący popyt na papier toaletowy, serwetki i rolki kuchenne.