Andritz dostarczył linię do produkcji bibuły higienicznej w Arkhbum

27/02/2020
Międzynarodowa grupa technologiczna ANDRITZ uruchomiła maszynę do produkcji bibuły higienicznej PrimeLineTM W6 w Rosji.

Międzynarodowa grupa technologiczna ANDRITZ uruchomiła maszynę do produkcji bibuły higienicznej PrimeLineTM W6, w tym do przygotowania materiału, instalację odparowywania, wentylację hal, automatyzację i elektryfikację, w Arkhbum Tissue Group LLC w Vorsino w Rosji.

Maszyna do produkcji bibuły higienicznej ANDRITZ - o projektowej prędkości 2100 m/min. i szerokości papieru 5,6 m - produkuje wysokiej jakości bibułę do produkcji chusteczek higienicznych, serwetek i ręczników kuchennych ze 100% pierwotnej masy papierniczej. Połączenie 16 stóp stalowej maszyny PrimeDry Yankee i najnowszej technologii prasowania PrimePress XT Evo umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności suszenie i osiągnięcie znacznych oszczędności kosztów oraz elastyczność operacyjną w porównaniu z konwencjonalnymi prasami i odlewanymi systemami suszenia Yankee. System ponownego odparowania, który dostarcza energię z powrotem do procesu produkcyjnego, umożliwia dodatkowe oszczędności.

Zakres dostawy obejmował również przygotowalnię masy z systemem podejścia przepływowego. Centralnym elementem linii przygotowania masy jest rafineria ANDRITZ Papillon, która delikatnie przetwarza włókna w cylindrycznej strefie rafinacji, aby uzyskać doskonałe właściwości włókien przy niskim zużyciu energii. Firma ANDRITZ dostarczyła również pompy procesowe, systemy rurowe, oprzyrządowanie, elektryfikację i automatyzację, jak również inne usługi na miejscu.