ANDRITZ przejmuje Procemex i wzmacnia swoją pozycję w zakresie automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle celulozowo-papierniczym

04/06/2024
 ANDRITZ przejmuje Procemex i wzmacnia swoją pozycję w dziedzinie automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle celulozowo-papierniczym
Międzynarodowa grupa technologiczna ANDRITZ przejęła fińską firmę Procemex, światowego lidera w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań do monitorowania i kontroli wstęgi dla przemysłu celulozowo-papierniczego. Przejęcie to wzmacnia portfolio ANDRITZ w zakresie automatyzacji i cyfryzacji.
 
Inteligentne rozwiązania Procemex oparte na kamerach pomagają klientom zapewnić jakość produktu i zminimalizować kosztowne przestoje produkcyjne. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w branży, Procemex dostarczył ponad 1000 systemów klientom na całym świecie. Posiada zespół ponad 100 ekspertów w dziedzinie systemów wizyjnych i działa z Finlandii oraz oddziałów w Niemczech, Japonii i Stanach Zjednoczonych.
 
Integracja rozwiązań Procemex uzupełnia portfolio inteligentnych instrumentów ANDRITZ, które umożliwiają zakładom klientów bardziej wydajną i autonomiczną pracę.
 
- Zaawansowane rozwiązania Procemex doskonale uzupełniają nasze portfolio produktów usprawniających pracę zakładów w przemyśle celulozowo-papierniczym. Systemy wizyjne są podstawowym elementem autonomii zakładu. Z niecierpliwością czekamy na powitanie zespołu Procemex w ANDRITZ i wspólną pracę nad zapewnieniem najlepszego wsparcia dla klientów - powiedział Jarno Nymark, członek zarządu ANDRITZ odpowiedzialny za obszar biznesowy Pulp & Paper.