Antalis przejmie Grupę Integart

21/04/2023
Antalis przejmie Grupę Integart
Antalis podpisał wiążącą ofertę przejęcia Grupy Integart, co pozwoli firmie rozszerzyć swoją obecność na szybko rozwijającym się rynku komunikacji wizualnej. Realizacja kontraktu uzależniona jest od spełnienia kilku zwyczajowych warunków, w tym m.in. od uzyskania zgody polskiego organu ochrony konkurencji (UOKiK).
 
Ze skonsolidowanymi obrotami na poziomie 42 milionów euro i ponad 200 pracownikami w 2022 roku, Grupa Integart jest wiodącym znaczącym dystrybutorem produktów i rozwiązań dla komunikacji wizualnej z siedzibą w Polsce i z biurami w Czechach i na Słowacji.

Założona w 1994 roku Grupa Integart oferuje szeroką gamę materiałów do druku wielkoformatowego, tekstyliów, rozwiązań do wyposażenia wnętrz, technicznych rozwiązań dla różnych branż oraz materiałów dla branży budowlanej.

Przejęcie Integart, z jej wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży maszyn do druku wielkoformatowego oraz portfelem produktów, umożliwi Antalis dywersyfikację swojej dotychczasowej oferty.

Komentując tę transakcję, Hervé Poncin, dyrektor generalny Grupy Antalis, powiedział:
- Przejęcie Grupy Integart wzmocni naszą pozycję rynkową w Europie Wschodniej i usprawni realizację naszego planu rozwoju na rynku komunikacji wizualnej.

Sławomir Kot-Zaniewski, Prezes Grupy Integart, dodał:
- Od momentu powstania nasza firma wyrosła na wysoce wyspecjalizowanego i renomowanego dostawcę rozwiązań i usług komunikacji wizualnej dla branży reklamowej. Dołączenie do grupy Antalis uczyni nas silniejszym graczem na rynku i umożliwi ekspansję międzynarodową.

Kategoria: