AQUILA rozbudowuje fabrykę tektury we Wrześni

05/04/2024
AQUILA rozbudowuje fabrykę we Wrześni

AQUILA Września, należąca do Grupy VPK rozpoczęła dalszą ekspansję w Wielkopolsce. Istniejący od 2005 roku i jednocześnie pierwszy zakład AQUILI w Polsce rozbudowuje fabrykę o nową halę produkcyjną o powierzchni blisko 13 tys. mkw., a także planuje montaż nowej tekturnicy wraz z innowacyjną infrastrukturą technologiczną.

Ceniony produkt na rynku

To kolejny krok inwestycyjny Grupy VPK w Polsce, ogromnie ważny dla wszystkich wieloletnich i zaufanych klientów Aquili. Rok 2024 rozpoczął się dla spółki budową nowej hali przy istniejącym zakładzie we Wrześni. To najstarsza fabryka tektury falistej Grupy VPK w Polsce. Od ponad 18 lat produkuje najlepszej jakości produkt i zaopatruje największych producentów opakowań w kraju oraz za granicą.

aquila września

- Nasz produkt i marka szybko zdobyły zaufanie zwiększającej się rzeszy klientów w kraju, a także za granicą. W trosce o ich zadowolenie i w odpowiedzi na zaufanie, jakim nas obdarzyli, postanowiliśmy zainwestować w jakość tektury, co wymagało od nas wieloaspektowych działań. Nieustający popyt na opakowania z tektury falistej zmusza nas do jeszcze bardziej intensywnych aktywności na rynku, dbania o świetną obsługę klienta i dalszego usprawniania wydajności. Aktualnie naszym głównym projektem inwestycyjnym pozostaje instalacja nowej tekturnicy we Wrześni, z czego wynika potrzeba nowej hali. Cieszy mnie nieustanny rozwój firmy i zaangażowanie całego zespołu pracowników, dzięki którym możemy osiągać kolejne sukcesy – mówi Jacek Kryszkiewicz, dyrektor zarządzający.

aquila września

Inwestycja z potencjałem

Skala inwestycji wpływa na umocnienie pozycji biznesowej Aquili oraz zapewnienie klientom jeszcze bardziej nowoczesnej i efektywnej produkcji. Ich klienci wiedzą, że to bezpieczny partner w biznesie, zapewniający wygodną współpracę.

- Nowa inwestycja to nie tylko budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej, ale przede wszystkim właśnie zakup nowej tekturnicy. Prognozujemy, że budowa potrwa około 9 miesięcy, a uruchomienie nowej linii technologicznej odbędzie się w pierwszym kwartale 2025 roku. W naszym zakładzie we Wrześni mamy grupę operatorów z ogromnym doświadczeniem, w związku z tym, jestem przekonany, że nowa tekturnica szybko osiągnie maksymalną wydajność. Rozwijajmy się dalej i czekamy na montaż maszyny, dzięki której będziemy w stanie zapewnić jeszcze lepszej jakości surowiec do produkcji opakowań – mówi Łukasz Nęcki, dyrektor operacyjny.

aquila września

Na terenie nowej hali stanie tekturnica firmy FOSBER 2,8 m z potrójnym przekrawaczem i systemem logistyki firmy SEEMI oraz całą potrzebną infrastrukturą technologiczną. Maszyna posiada trzy noże poprzeczne, trzy stakery, które, co bardzo istotne, będą umożliwiały obsługę trzech różnych zleceń dla  klientów. Prędkość tekturnicy to aż 420 m / minutę, co da Aquili możliwość wyprodukowania do 20 mln mkw. tektury falistej miesięcznie.

aquila września

Sukces Aquili we Wrześni pozwolił na uruchomienie kolejnych fabryk w Radomsku oraz w Brzegu, a także rozwój przetwórstwa opakowań VPK. Łącznie pod dachem znajduje się 10 ha powierzchni. AQUILA posiada łącznie 3 fabryki w Polsce. 4 lata po otwarciu zakładu we Wrześni powstała kolejna w Radomsku, w której aktualnie od blisko 10 lat istnieje też zakład przetwórczy VPK. Trzecia i najmłodsza AQUILA mieści się w Brzegu. Jej lokalizacja sprawia, że firma jest w stanie obsłużyć klientów z południowej części Polski, a także Słowację czy Czechy. Tam również od 2021 roku produkowane są opakowania VPK Packaging Polska. Wszystkie wyżej wymienione zakłady należą do Grupy VPK z centralą w Belgii, która aktualnie posiada 60 fabryk w 20 krajach Europy.