AR Packaging przejmuje firmę Istragrafika

04/01/2019
AR Packaging przejmuje firmę Istragrafika

AR Packaging Group AB nabyła wszystkie udziały w firmie Istragrafika, d.d., która produkuje opakowania kartonowe dla segmentu tytoniowego, spożywczego i dóbr konsumpcyjnych. Istragrafika, z siedzibą w Kanfanar w Chorwacji, zatrudnia ok. 160 pracowników.

- AR Packaging ma plan strategiczny oparty na trzech filarach - dalszy rozwój w Europie w wybranych segmentach biznesowych, globalna ekspansja z wybranymi rozwiązaniami opakowaniowymi oraz dalsza poprawa doskonałości operacyjnej i efektywności kosztowej. Podejście to okazało się bardzo skuteczne i dzięki nabyciu Istragrafiki wzmocniliśmy naszą obecność i pozycję w kolejnych segmentach - mówi Harald Schulz, prezes i dyrektor generalny AR Packaging.

Istragrafika, wiodąca firma opakowaniowa w Chorwacji, obsługuje szeroką bazę klientów w kilku segmentach poza swoim zakładem produkcyjnym w Kanfanar. Dzięki wykwalifikowanej sile roboczej firma była w stanie przyciągnąć i zabezpieczyć wielu lokalnych i międzynarodowych klientów, w tym globalne firmy typu blue chip w ramach segmentów rynku, takich jak na przykład tytoń i usługi gastronomiczne.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszej działalności w Europie dzięki tej ważnej i strategicznej ekspansji geograficznej. Wraz z wysoce doświadczonym zespołem zarządzającym na Istragrafika jesteśmy pewni, że będziemy nadal dostarczać naszym - obecnie wspólnym klientom - trwałe produkty wysokiej jakości - dodaje Harald Schulz.

Istragrafika została założona w 1956 r. Wcześniej należała do TDR, spółki zależnej British American Tobacco plc.

AR Packaging dokonał konsolidacji spółki z dniem 1 stycznia 2019 r.