Arctic Paper tworzy strategiczną jednostkę badawczo-rozwojową

25/03/2021
Arctic Paper tworzy strategiczną jednostkę badawczo-rozwojową

W celu utrzymania i wzmocnienia zdolności Arctic Paper do opracowywania nowych, innowacyjnych produktów spełniających potrzeby klientów, firma postanowiła utworzyć nową, spójną jednostkę badawczo-rozwojową w szwedzkiej fabryce w Munkedal. Na stanowisko kierownika ds. badań i rozwoju Grupy został powołany Daniel Klang.

Daniel Klang ostatnio pracował na stanowisku kierownika produkcji w Rexcell Tissue & Airlaid w Skåpafors, a wcześniej zdobywał doświadczenie jako kierownik sprzedaży i marketingu w Ahlstrom-Munksjö w Billingsfors.

- Dobrze zorganizowane i efektywne działania w obszarze R&D, realizowane w ścisłej współpracy z klientami, są jedną z naszych mocnych stron i mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Arctic Paper, zwłaszcza, gdy zamierzamy umacniać naszą pozycję w segmencie opakowań. Witamy Daniela Klanga jako szefa naszej nowej jednostki badawczo-rozwojowej. Jego bogate doświadczenie okazuje się szczególnie przydatne w momencie, gdy rozwijamy teraz nasz potencjał, aby zwiększyć tempo innowacji - mówi Michał Jarczyński, prezes zarządu Arctic Paper S.A.

Innowacyjność jest częścią strategii Arctic Paper, a Grupa ma długą tradycję rozwijania nowych rozwiązań i produktów w ścisłej współpracy z klientami. Oferta Arctic Paper w zakresie papieru jest obecnie uzupełniana o nowe produkty w zakresie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych - rozwijającego się obszaru, który jest ważnym dla Grupy kierunkiem rozwoku. Kierownik działu R&D Arctic Paper będzie podlegał bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu.