Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF 375 w drukarni Wydawnictwa Nowiny

14/06/2022
Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF 375 w drukarni Wydawnictwa Nowiny
Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF 375 z oferty Duplo to pierwsze urządzenie tego producenta, które pracuje od pewnego czasu w drukarni Wydawnictwa Nowiny. Było ono odpowiedzią na potrzebę tego zakładu poligraficznego w zakresie wykańczania. Jak podkreśla kierownictwo drukarni, o wyborze tego konkretnego rozwiązania zadecydowało m.in. zaufanie do marki Duplo, z którą wydawnictwo od wielu lat ma pozytywne kontakty, a także opinie innych klientów tej firmy, pracujących z jej sprzętem.
 
- Kluczowym argumentem była dla nas jednak przede wszystkim dobra proporcja pomiędzy możliwościami urządzenia Multigraf Touchline CF 375 z oferty Duplo, a jego ceną – mówi Arkadiusz Gruchot, prezes zarządu Wydawnictwa Nowiny. - Łatwość obsługi i krótki czas przygotowania do pracy powodują, że jest ono obecnie często u nas używane i „lubiane” przez naszych pracowników. Niewątpliwie poprawiło wydajność naszej drukarni, zwłaszcza przy realizacji zleceń o mniejszych i średnich nakładach. Duże znaczenie miał dla nas również fakt, że zajmuje ono mało miejsca.

Maszyna jest niewielka i posiada kółka, więc w przypadku potrzeby wygospodarowania miejsca w drukarni można ją bez problemu przesunąć. Touchline CF- 375 umożliwia złamywanie papieru o wyższej gramaturze, a także pobiera arkusze za pomocą taśm ssących, co przy ultradźwiękowej detekcji podwójnych pobrań jest jego dodatkową zaletą. Szwajcarski producent urządzenia zadbał także o istotną jego funkcję, pozwalającą na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Jego ustawienie zajmuje kilka chwil, po czym obsługuje materiały drukowane zarówno offsetowo, jak i cyfrowo. Wydawnictwo Nowiny działa w dwóch obszarach: medialno-wydawniczym i poligraficznym. Tę drugą działalność poligraficzną prowadzi pod marką Drukarnia Nowiny, bazując na technologiach cyfrowej i offsetowej. 
 
- W ślad za zmieniającymi się potrzebami klientów, od kilku lat nasza firma przechodzi transformację od klasycznej drukarni do domu produkcyjnego, który bazuje na poligrafii i usługach introligatorskich, ale coraz częściej realizuje kompleksowo także niestandardowe zamówienia – mówi Arkadiusz Gruchot. - Obejmują one m.in. projektowanie, konfekcjonowanie, pakowanie i dystrybucję, np. ofert, próbek towarów, pakietów promocyjnych, gadżetów i prezentów firmowych.  
 
Transformacja Wydawnictwa Nowiny, jaka ma obecnie miejsce, wymusza na niej decyzje inwestycyjne. Dotyczą one również sprzętu do wykańczania.

- Multigraf Touchline CF 375 nie jest maszyną, dzięki której podbijamy nowe rynki – mówi Anna Melka, dyrektor ds. produkcji Drukarni Nowiny - ale usprawniła naszą pracę i zwiększyła wydajność w pewnym segmencie zleceń, które realizujemy. Staramy się maksymalnie wykorzystywać jej możliwości; zarówno samo bigowanie, jak i bigowanie ze składaniem, ale dzięki niej wykonujemy również prace bardziej skomplikowane m.in. z wielokrotnym bigowaniem - tzw. harmonijki, a także okładki ze skrzydełkami i wiele innych.

Dzięki tej inwestycji firma mogła również zaproponować swoim klientom bardziej płynną, elastyczną, a więc i szybszą realizację zleceń. - Był to nasz pierwszy zakup urządzenia z oferty Duplo, ale zarówno dostawcę, jak i sam proces wdrożenia oceniamy bardzo dobrze – mówi Anna Melka. – Czujemy w naszych wzajemnych relacjach profesjonalizm i partnerskie podejście, co bardzo nam odpowiada.

 
- Jest nam bardzo miło, że mogliśmy pomóc Drukarni Nowiny usprawnić pewien proces na etapie wykańczania jej prac. Bigówko-falcerka CF-375 to proste urządzenie o dużych możliwościach, co potwierdzają nasi klienci. Dzięki jego zastosowaniu skracają czas produkcji i poprawiają jakość realizowanych zleceń. Jesteśmy przekonani, że transformacja, jaką przechodzi obecnie Wydawnictwo Nowiny, pozwoli na kontynuację naszej współpracy, w ramach której będziemy mogli dostarczyć tu kolejne urządzenia z naszej bogatej oferty – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.