BillerudKorsnäs uruchomił jedną z najnowocześniejszych maszyn papierniczych w Europie

06/09/2018
BillerudKorsnäs uruchomił jedną z najnowocześniejszych maszyn papierniczych w Europie

Firma BillerudKorsnäs otworzyła jedną z największych i najbardziej wydajnych w Europie maszyn papierniczych do produkcji papieru typu Kraft MG w swoim zakładzie produkcyjnym w Skärblacka w Szwecji. Ceremonia otwarcia odbyła się z udziałem prezesa i dyrektora generalnego BillerudKorsnäs, Petry Einarsson, emerytowanej gubernator okręgu Östergötland, Elisabeth Nilsson, aktualnego gubernatora okręgu Östergötland Carla Fredrika Grafa i dyrektora fabryki Skärblacka, Håkana Krantza. W ceremonii w Galerii Trozelli w Norrköping udział wzięło blisko 500 gości.

Inwestycja o wartości około 1,3 mld koron szwedzkich, polegająca na modernizacji istniejących urządzeń papierniczych oraz uruchomieniu nowej maszyny do produkcji papieru typu kraft gładzonego maszynowo, jest częścią przedsięwzięcia BillerudKorsnäs, mającego na celu stworzenie wiodącego na świecie centrum papieru kraft MG w Skärblacka. Inwestycja ta zwiększa asortyment produktów BillerudKorsnäs oraz stanowi podstawę szerszego portfolio produktów wyższej jakości i pokazuje, że firma umacnia swoją pozycję wiodączego światowego dostawcy papierów do pakowania.

Aplikacje do papieru pakowego gładzonego maszynowo obejmują produkty konsumpcyjne i przemysłowe, takie jak odporny na tłuszcz papier do toreb konsumpcyjnych i fast foodów, papier barierowy do produktów mlecznych, takich jak opakowania do masła i papier do zamykania artykułów medycznych jednorazowego użytku.

Zarówno nowa maszyna MG, jak i zwiększenie wydajności istniejących maszyn otwierają nowe możliwości, a także umożliwiają rozwój w kluczowych segmentach rynku, a jednocześnie cała inwestycja stanowi solidne fundamenty dla dalszego rozwoju Skärblacka jako wiodącego na świecie centrum MG.

- Z wielką radością i dumą otwieramy dziś jedną z największych i najbardziej wydajnych maszyn MG w Europie, dzięki której umocniliśmy naszą pozycję światowego lidera w dziedzinie papieru MG, a także stworzyliśmy solidne podstawy do dalszego rozwoju naszego produktu - mówi Petra Einarsson, prezes i dyrektor generalny BillerudKorsnäs.

Zdolności produkcyjne papierni wynoszą 460 tys. ton papieru rocznie, z czego 180 tys. ton papieru typu kraft MG. W zakładzie zatrudnionych jest około 740 pracowników.