Bloczki i druki samokopiujące w dobrej cenie

12/09/2019
Bloczki i druki samokopiujące w dobrej cenie

Czy się nam to podoba, czy nie, współczesne prowadzenie biznesu wiąże się z naprawdę dużym nakładem formalności. Każda firma w miarę swojego rozwoju będzie musiała poradzić sobie z rosnącymi stertami dokumentów, które mogą okazać się bardzo problematyczne, szczególnie jeśli potrzebne nam jest co najmniej kilka lub kilkanaście kopii. Umowy, faktury, rozliczenia, rejestry – praktycznie każdy aspekt działalności firmy musi być regularnie przelewany na papier. Co w takim razie zrobić, aby nieco ułatwić sobie ten proces i zapłacić mniej?

Okazuje się, że przy użyciu właściwych narzędzi, wszystkie, męczące formalności biznesowe można sobie znacznie ułatwić. Kiedyś stosowano kalki, czyli specjalny, powlekany woskiem papier, który miał z zadanie odbijać dany napis na kolejnych kartkach. Podobnym, aczkolwiek znacznie unowocześnionym narzędziem, są bloczki samokopiujące. Sprzęt ten można uznać za owoc współczesnej techniki, który pozwala na szybkie i wygodne odbijanie jednego dokumentu na dużej ilości stron, bez obaw o rozmazywanie tuszu, błędy czy brudzenia.

Czym właściwie są bloczki i druki samokopiujące?

Chociaż porównanie do kalki powinno nieco zobrazować zasadę działania tych narzędzi, to warto sprecyzować, czym tak naprawdę są. Bloczki samokopiujące to stos naprzemiennych, sklejonych na grzbiecie kartek, stanowiących druki samokopiujące – ich dokładna ilość różni się w zależności od producenta, a także indywidualnego zamówienia.

Stosuje się tu papiery takie jak:

  • CB (copy back) – Oryginał druku, dzięki specjalnej fakturze, precyzyjnie przenosi on tusz na kopię.

  • CFB (copy front and back) – Działa podobnie jak papier CB, lecz zostaje on pokryty substancją kopiującą także od wierzchniej strony, znajdując się pomiędzy kopią a oryginałem.

  • CF (copy front) – Jest to warstwa papieru, która przyjmuje substancję kopiującą, stanowiąc faktyczną kopię w bloczku.

Składanie zamówienia – o czym należy pamiętać?

Tanie druki samokopiujące to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą oszczędzić nieco przy ogromnym nakładzie dokumentów, które wymagają powielenia. Proces ten jest o wiele bardziej opłacalny od zastosowania standardowej drukarki, gdyż cechuje się większą wydajnością oraz niższą ceną.

Faktyczne koszty takiej usługi zależą od kilku czynników:

  • Koloru druku – Druk monochromatyczny bądź kolorowy, podczas wykonywania kopii zazwyczaj stosuje się jeden ze standardowych układów kolorów.

  • Nakładu kopii – Większe zamówienia zazwyczaj wiążą się ze zniżką.

  • Wyboru formatu – Zazwyczaj druk opiera się na formacie A4, lecz w razie potrzeby można zastosować większe wymiary.

Z uwagi na dość dużą elastyczność tego typu usług, to konieczne, aby doprecyzować swoje zamówienie. Druki samokopiujące pozwalają nam na pewną elastyczność, dlatego to bardzo istotne, by podczas składania zamówienia określić wszystkie nasze wymagania, aby dany usługodawca dokładnie wiedział, jakiego rodzaju druku potrzebujemy. Nawet detale takie jak bok, na którym bloczek zostanie sklejony, mogą mieć duże znaczenie w ostatecznych efektach, które przyniesie nam taki druk.

Dowiedz się Więcej