Branża tektury falistej i pudełek składanych ponownie spotka się na targach CCE International

28/11/2022
Branża tektury falistej i pudełek składanych ponownie spotka się na targach CCE International
Międzynarodowe Targi Przemysłu Tektury Falistej i Pudełek Kartonowych Składanych CCE International w dniach 14 - 16 marca 2023 roku ponownie zawitają do Monachium. Jako jedyna w Europie wystawa targowa poświęcona produkcji i przetwarzaniu tektury falistej i kartonu, CCE International jest kluczowym miejscem spotkań dla ekspertów z branży. Targi łączą się z ofertą targów InPrint Munich i będą zlokalizowane wspólnie z ICE Europe, wiodącą na świecie wystawą dotyczącą przetwarzania materiałów giętkich, co czyni je atrakcyjnymi zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających.
 
Biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną i polityczną, z którą boryka się sektor, perspektywy dla firm z branży tektury falistej i kartonu są obiecujące, aczkolwiek stanowią wyzwanie. Podczas gdy wysokie koszty surowców, pracy, energii i logistyki stanowią istotne wyzwanie dla branży, tektura falista ujawnia wzrost popularności. Stale rosnący popyt w handlu internetowym oraz trwająca debata na temat zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej skutkują pozytywnymi prognozami rynkowymi. Ponadto, postęp w cyfryzacji oferuje nowe szanse i możliwości.
 
- Wraz z ciągłym rozwojem technologicznym maszyn, procesów i systemów do produkcji i przetwarzania tektury falistej i pudełek składanych, cyfryzacja stała się główną siłą napędową w tej branży w ciągu ostatniej dekady. CCE International jest ważną platformą, która ułatwia dostawcom materiałów, maszyn, technologii i akcesoriów sprzedaż swoich produktów do docelowej grupy odbiorców. Ta wystawa zapewnia cenne otoczenie do napędzania innowacji poprzez wymianę ekspercką między producentami i użytkownikami nowych aplikacji - stwierdza Patrick Herman, dyrektor ds. wydarzeń związanych z Converting, Paper and Print Events, w imieniu Mack-Brooks Exhibitions. - Dzięki wyjątkowej koncentracji na tekturze falistej i pudełkach składanych, CCE International, ugruntowało swoją pozycję jako wiodące miejsce spotkań w Europie dla tego specjalistycznego sektora przemysłu.
 

Silny skład

Dostawcy maszyn i urządzeń do produkcji i przetwórstwa tektury falistej i pudełek składanych, tacy jak Baysek Machines, Bahmüller GmbH, Koenig & Bauer AG, Kolbus GmbH & Co. KG, Sun Automation Group, EFI - Electronics for Imaging GmbH, HP PageWide Industrial Corrugated i wiele innych potwierdziło swój udział. Ponadto kluczowi gracze z sektora druku, tacy jak Xaar plc, Meteor Inkjet Ltd, Seiko Instruments GmbH, People and Technology, Siegwerk Druckfraben AG & Co. KGaA i Sun Chemical, będą uczestniczyć w towrzyszących targach InPrint Munich.
  

Seminaria otwarte

Oprócz tego, że CCE International zapewnia uczestnikom platformę do odkrywania najnowszych produktów i nawiązywania kontaktów z branżą, przekazuje również wiedzę branżową poprzez seminaria otwarte CCE International. Tutaj koncentruje się na najnowszych trendach i tematach w produkcji i przetwarzaniu tektury falistej i pudełek składanych, bezpłatnie.
 
- Oprócz tego, że CCE International jest jedyną w Europie wystawą dedykowaną branży tektury falistej i pudełek kartonowych składanych, jednym z aspektów, który naprawdę odróżnia CCE International od innych ogólnych imprez opakowaniowych, jest naukowa płaszczyzna, którą oferuje w formie otwartych seminariów przez trzech dni. Jest to świetny program, w którym poruszane są kluczowe tematy branżowe, takie jak zrównoważony rozwój, digitalizacja i wiele innych. Oferuje również dodatkową platformę dla wystawców, aby zaprezentować siebie i swoje procesy - mówi Gerlinde Kasa, Event Manager Converting, Paper and Print Events, w imieniu Mack-Brooks Exhibitions.
 

Wydarzenia towarzyszące

Po sukcesie w 2022 r. uczestnicy będą mogli skorzystać z większych możliwości i synergii, ponieważ targi CCE International będą odbywały się równolegle z targami InPrint Munich oraz ICE Europe, wiodącą na świecie wystawą dotyczącą przetwórstwa materiałów giętkich, takich jak papier, folia i włókniny.
 
Targi CCE International, w tym InPrint Munich będą odbywać się w hali B6, natomiast ICE Europe w halach A5 i A6 w Centrum Targowym w Monachium w Niemczech.