Branża tektury falistej i pudełek składanych spotka się w Monachium

06/04/2020
targi cce international

W dniach 9-11 marca 2021 r. międzynarodowy przemysł tektury falistej i pudełek składanych zgromadzi się w Monachijskim Centrum Targowym na 5. edycji targów CCE International. Wystawa obejmuje cały łańcuch produkcyjny, w tym surowce, maszyny, akcesoria i usługi, a wszystko po to, aby zoptymalizować proces produkcji i stworzyć wartość dodaną. Poprzednie targi w 2019 roku odnotowały 13-procentowy wzrost liczby zwiedzających, co odzwierciedla wysoki popyt i ogromny potencjał wzrostu na rynku tektury falistej.

Nieustanny wzrost handlu elektronicznego i ciągły popyt społeczny na bardziej zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań w gospodarce cyrkularnej popchnął branżę produkcji tektury falistej i pudełek składanych na nowe wyżyny. Produkty papierowe są obecnie najczęściej przetwarzanymi przedmiotami na świecie, a pudełka z tektury falistej są najczęściej używanym opakowaniem na zakupy internetowe, dzięki czemu materiały z tektury falistej cieszą się dużą popularnością zarówno wśród właścicieli marek, jak i konsumentów.

Najnowsze dane rynkowe wskazują na świetlaną przyszłość przemysłu wytwarzającego tekturę falistą, oferującego wiele szans i możliwości w wielu branżach i na wielu rynkach. Jednak wymagania klientów szybko się zmieniają, nie pozostawiając miejsca na samozadowolenie. Producenci pudełek z tektury falistej stoją w obliczu silnej konkurencji z dostawcami alternatywnych materiałów opakowaniowych, a inwestowanie w nowoczesne maszyny i urządzenia jest kluczem do sukcesu w dłuższej perspektywie, szczególnie w zakresie projektowania opakowań i ich wydajności.

- Zrównoważony rozwój, wszechstronność, drukowalność i dobra ochrona w czasie transportu stały się podstawowymi zaletami opakowań pod kątem marketingu i widocznści marki - mówi Liljana Goszdziewski, dyrektor targów CCE International. - Również handel detaliczny stale się rozwija i istnieje duże zapotrzebowanie na opakowania cyfrowe i produkty zindywidualizowane. Wiele konwencjonalnych metod produkcji osiągnęło już swoje granice, dlatego też przemysł produkujący tekturę falistą i kartony intensywnie inwestuje w indywidualne rozwiązania w zakresie produktów i przetwórstwa, aby unowocześnić swoje linie produkcyjne. Maszyny pracujące w coraz krótszych cyklach, rozwiązania cyfrowe, a także wysoki poziom automatyzacji i łączności są potrzebne do rozwiązywania problemów produkcyjnych w często delikatnych procesach przetwarzania, drukowania i wykańczania.

W tym trwającym cyklu dostosowywania technologii do potrzeb rynku, targi CCE International stały się znaną, wysoce wyspecjalizowaną platformą, na której dostawcy sprzętu, materiałów i usług mogą osobiście spotykać się z nabywcami i użytkownikami z branży produkcji tektury falistej i składanych opakowań kartonowych oraz różnych rynków, które obsługują, w tym transportu i logistyki, opakowań, poligrafii, żywności i napojów, mebli, elektroniki, farmacji i kosmetyków.

Wystawcy biorący udział w targach CCE International mogą spodziewać się dużej liczby zwiedzających, z których ponad 90% bierze udział w decyzjach zakupowych. Co drugi odwiedzający ma określone plany inwestycyjne. Wysoki wskaźnik powodzenia w nawiązywaniu kontaktów z nowymi rynkami i generowaniu zyskownych możliwości biznesowych znajduje odzwierciedlenie w wynikach badań przeprowadzonych podczas targów: ponad 90% wystawców CCE otrzymało konkretne zapytania biznesowe i w pełni lub częściowo zrealizowało cele swojego ostatniego uczestnictwa.

Trzy dni otwartych seminariów na temat najnowszych technologii i trendów rynkowych

Popularne sesje CCE International Open Seminarium będą odbywać się w ciągu wszystkich trzech dni imprezy. Studia przypadków, rozmowy techniczne i dyskusje panelowe dotyczyć będą najnowszych trendów i tematów związanych z przemysłem tektury falistej i opakowań kartonowych, takich jak rozwiązania cyfrowe, metody drukowania, kwestie zrównoważonego rozwoju, kontrola jakości, tworzenie wartości oraz specyficzne zastosowania w zakresie przetwarzania i wykańczania. Wystawcy i eksperci branżowi są zapraszani do zgłaszania się jako prelegenci seminariów, co daje im możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań i wyników przed międzynarodową publicznością składającą się z decydentów z różnych branż. Udział w otwartych seminariach jest bezpłatny dla wystawców i zwiedzających.

Dwie cenne kolokacje: CCE International odbywają się równolegle z ICE Europe i InPrint Monachium

Podobnie jak w latach ubiegłych, targi CCE International odbywać się będą obok ICE Europe, wiodącej na świecie wystawy poświęconej konwersji materiałów, takich jak papier, folia, folia i włóknina. W targach ICE Europe 2019 wzięło udział 463 wystawców z 25 krajów i przyciągnęły one łącznie 7 150 specjalistów ds. przetwórstwa i pakowania z kluczowych sektorów przemysłu na całym świecie.

Po raz pierwszy do kolokacji dołączyły targi InPrint Monachium, Międzynarodowa Wystawa Technologii Drukarskich dla Produkcji Przemysłowej. Targi InPrint Monachium prezentują inteligentne rozwiązania z zakresu technologii druku do integracji z przemysłowymi procesami produkcyjnymi, które odwiedza blisko 3000 specjalistów z branży oraz połączone są z popularną 3-dniową konferencją. Druk cyfrowy do etykietowania i dekoracji opakowań jest jednym z kluczowych tematów targów.

Połączenie trzech dedykowanych imprez branżowych ewoluujących wokół przetwarzania i drukowania w procesie produkcyjnym tworzy wszechstronne doświadczenie, zwiększające możliwości i synergię zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających.