Branża tektury falistej spotkała się w Żninie

14/09/2021
Branża tektury falistej spotkała się w Żninie

W dniach 9-10 września br. w klimatycznej Cukrowni Żnin odbyła się jubileuszowa X edycja konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. To branżowe spotkanie organizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz, wydawcę miesięcznika Świat Druku, zgromadziło ponad 130 uczestników.

Uczestnicy konferencji mieli okazję zaznajomić się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi w świecie druku opakowań z tektury falistej. Branżowi eksperci w czasie swoich wystąpień mówili m.in. o zrównoważonym rozwoju i gospodarce w obiegu zamkniętym w segmencie tektury falistej, szansach i zagrożeniach rynkowych, o oszczędnościach, automatyzacji, optymalizacji wydajności, cyfryzacji produkcji tektury falistej i opakowań z tektury falistej, kontroli jakości i wytrzymałości opakowań tekturowych, o najnowszych zmianach w wymaganiach prawnych dla opakowań do żywności i wreszcie – o zastosowaniu technologii cyfrowych do zadruku i uszlachetniania tektury falistej.

Był również czas na spotkania handlowe przy stanowiskach współorganizatorów i partnerów konferencji, jak i na bardziej kurtuazyjne rozmowy i integrację podczas uroczystej kolacji przy muzyce. Uczestnicy konferencji mogli także odwiedzić cyfrową drukarnię Digit Pack, mieszczącą się w Żninie.

Współorganizatorami konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” były firmy: BOBST, Digiprint, Flekso Serwis, Nestro, SCORPIO, Siegwerk; partnerami: Agergaard, Hanway oraz Introzap; patronami branżowymi: Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, Polska Izba Opakowań, Stowarzyszeniem Papierników Polskich, Sieć Badawcza Łukasiewicz – IBWCh – COBRO Centrum Badawczo-Rozwojowym Opakowań, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań; patronami medialnymi: magazyn „Świat DRUKU” oraz portal RynekPapierniczy.pl.

Zapraszamy do obejrzenia naszego fotoraportu z wydarzenia.