BSC Drukarnia Opakowań wypłaci dywidendę

11/06/2018
bsc drukarnia opakowań dywidenda

Akcjonariusze BSC Drukarni Opakowań podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia, które odbyło się w poniedziałek, 11 czerwca, zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 9,8 mln zł. Daje to 1 zł na akcję, najwięcej w historii obecności spółki na GPW. Producent opakowań z tektury i papieru pozostałą część zysku wypracowanego w 2017 r., tj. 11,4 mln zł przeznaczy na kapitał zapasowy.

- Cieszymy się, że beneficjentami rozwoju BSC Drukarni Opakowań są nasi akcjonariusze. W ubiegłym roku w ramach dywidendy przekazaliśmy inwestorom 0,63 zł na akcję, co oznacza, że uchwalona właśnie kwota dywidendy, w przeliczeniu na jeden walor, jest najwyższa w naszej historii obecności na GPW. Pomimo znaczących inwestycji – w bieżącym roku zamierzamy wydać na budowę nowego zakładu produkcyjnego i zakup nowoczesnych maszyn 46,4 mln zł - nie zamierzamy ograniczać kwot dywidendy w kolejnych latach – komentuje Janusz Schwark, prezes BSC Drukarni Opakowań.

Dzień dywidendy ustalono na 19 czerwca, a termin wypłaty dywidendy na 26 czerwca 2018 r.

Biorąc pod uwagę aktualną cenę akcji BSC Drukarni Opakowań, która kształtuje się na poziomie 39 zł, stopa dywidendy wyniosłaby 2,6 proc.