Canon prezentuje moc urządzeń do druku na targach drupa

03/06/2024
Canon prezentuje moc urządzeń do druku na targach drupa

Podczas targów drupa 2024 (Messe Düsseldorf, 28 maja - 7 czerwca 2024r., hala 8a) Canon wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego prezentuje swoje szerokie portfolio.

Pod hasłem „The Power to Move” firma przedstawia, jak we współpracy z partnerami buduje relacje z klientami, dostarczając technologie, wiedzę i wsparcie, tym samym pomagając w rozwoju ich biznesu. Firma koncentruje się nie tylko na działalności związanej  z drukiem, ale także pomaga dostawcom w usprawnianiu codziennych procesów. Możliwe jest to dzięki innowacyjnym modelom biznesowym, które pozwalają na lepszą współpracę i integrację wszystkich zaangażowanych stron. Canon na targach drupa 2024 pokazuje również, że odgrywa kluczową rolę w projektach, które pozytywnie wpływają na globalne łańcuchy dostaw i całą branżę druku.

W trakcie targów odwiedzający stoisko Canon mogą zapoznać się z szeroką gamą innowacji z obszaru technologii druku produkcyjnego Canon, w tym m.in.:  rozwiązaniami usprawniającymi przepływ pracy Canon PRISMA, mediami do druku, urządzeniami atramentowymi i tonerowymi, maszynami rolowymi i arkuszowymi, systemami wielkoformatowymi oraz rozwiązaniami do produkcji etykiet i opakowań. Rozwiązania te są wykorzystywane do druku różnorodnych aplikacji podczas pokazów na żywo i  prezentowane są na stoisku w ramach poszczególnych segmentów: druk komercyjny, publikacje (w tym książkowe), komunikacja promocyjna (w tym direct mail i sprzedaż detaliczna), etykiety i opakowania, dekoracja wnętrz, a także druk wewnętrzny i CAD.

Odwiedzający strefę „Printworks”, mogą porozmawiać o swoich strategicznych i operacyjnych wyzwaniach ze specjalistami Canon zajmującymi się rozwojem biznesu i usprawnianiem przepływu pracy. Mogą również dowiedzieć się, w jaki sposób Canon wspiera dostawców usług druku we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju, przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. Porady eksperckie obejmują wszelkie aktywności - od projektowania rozwiązań po zarządzanie projektami, automatyzację procesów, serwis i wsparcie.

Rozszerzenie portfolio maszyn arkuszowych

Poszerzone portfolio firmy Canon w obszarze urządzeń do druku arkuszowego potwierdza jej pozycję jako lidera na rynku cyfrowego druku produkcyjnego. Na targach drupa 2024 debiutuje nowe urządzenie atramentowe varioPRINT iX1700 (dostępne na rynku w 2025 r.), które umożliwia osiąganie nakładów od 300 000 do 1,5 miliona obrazów A4 na miesiąc. Urządzenie plasuje się pomiędzy docenionymi już na rynku rozwiązaniami: arkuszowym systemem atramentowym varioPRINT iX3200 B3, z którego korzystają od dłuższego czasu klienci z całego świata (jego miesięczna przepustowość gwarantuje wytwarzanie od miliona do pięciu milionów obrazów A4), a serią kolorowych systemów tonerowych imagePRESS V, które od momentu wprowadzenia na rynek EMEA doczekały się ponad 2500 instalacji.

Ponadto Canon rozszerza swoje możliwości w zakresie arkuszowego druku atramentowego w wyższych nakładach, ogłaszając wprowadzenie nowego urządzenia B2, charakteryzującego się dużą wytrzymałością - varioPRESS iV7, które pozwala realizować nakłady do 4,5 miliona obrazów B2 na miesiąc (patrz Informacja Prasowa z dnia 27.05.2024 r, Canon wprowadza varioPRESS iV7). Na stoisku Canon będzie można zobaczyć próbki druku i cyfrową symulację urządzenia. Jego pierwsze instalacje zaplanowano na drugą połowę 2025 roku. imagePRESS, varioPRINT iX i varioPRESS tworzą kompleksowe portfolio technologii arkuszowych Canon, które przeznaczone są dla firm o każdej wielkości i o zróżnicowanym charakterze produkcji.

Rozszerzenie portfolio urządzeń rolowych

Dla rynku wysokonakładowych systemów atramentowych, targi drupa 2024 są okazją do światowych premier najnowszych, szybkich urządzeń atramentowych Canon - nowej serii ProStream 2000 i ColorStream 8200 (patrz informacja prasowa z dnia 27.03.2024, ColorStream 8200). ColorStream 8200 jest kompleksowym, inteligentnym rozwiązaniem do produkcji bloków książek. Dzięki systemowi do wstępnej                 i finalnej produkcji marki Hunkeler, firma przesuwa granice w możliwości zautomatyzowanej produkcji książek na żądanie. Nowa atramentowa maszyna ProStream 2133 będzie prezentowana w pokazach na żywo, drukując materiały do direct mail, książki i czasopisma w zmiennych formatach.

Nowości w portfolio urządzeń wielkoformatowych

Dla producentów wydruków wielkoformatowych najważniejszymi technologiami są niedawno wprowadzone na rynek urządzenia wielkoformatowe Arizona 2300 FLXflow z opcjonalnym oprogramowaniem PRISMAelevate XL oraz nowe serie urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF PRO i GP (patrz informacja Prasowa z dnia 26.03.2024, Arizona 2300 FLXflow).

Na targach prezentowane są również:

  • plotWAVE i colorWAVE z serii T, nowej generacji wielkoformatowe urządzenia Canon do druku dokumentacji technicznej. Obie serie T zawierają PRISMA Tech Suite, nowy zestaw rozwiązań automatyzujących proces druku oraz funkcje bezpieczeństwa zapewniające wysoki stopień ochrony systemów IT (patrz Informacja Prasowa z dnia 27.05.2024, Canon wprowadza na rynek plotWAVE                                  i colorVAWE z serii T),
  • szereg rozwiązań i dodatków dla serii Colorado M, poszerzających zakres drukowania aplikacji. Do takich rozwiązań należy: UVgel, FLXture (technologia druku pięciowarstwowego, dzięki której dodawana jest mikrotekstura do drukowanego obrazu), możliwość drukowania nakładek graficznych na przełączniki membranowe oraz nowy zestaw interfejsu Jumbo Roll (patrz Informacja Prasowa z dnia 27.05.2024. Canon wprowadza dodatki do serii Colorado M). 

Etykiety i opakowania

Prezentując na swoim stoisku jak przebiega produkcja różnorodnych etykiet oraz opakowań z kartonu i tektury falistej Canon pokazuje swoje zaangażowanie w ten segment rynku. Potwierdzeniem tego jest pierwsza, nie licząc pokazów w Japonii, prezentacja nowej cyfrowej maszyny do druku etykiet LabelStream LS2000, która ma być dostępna na rynku w 2025 roku. Korzystając z modelu 3D, animacji i próbek produkcyjnych, Canon zaprezentuje również swoją koncepcję jednoprzebiegowego, przemysłowego systemu do druku na tekturze falistej o szerokości 1,7 m, który oferuje prędkość produkcyjną 8 000 m2/godzinę przy jakości zbliżonej do offsetu (patrz Informacja Prasowa z dnia 26.03.2024 r, Canon zaangażowany w osiągniecie czołowej pozycji na rynku). Na stoisku, Edale, firma Canon zaprezentuje na żywo linię do produkcji kartonowych opakowań FL5 zintegrowaną z wycinarką płaską FDC6000 do jednoprzebiegowego zdobienia i finiszingu kartonów.

Jennifer Kolloczek, Senior Director, Marketing & Innovation, Production Printing, Canon EMEA, komentuje:
- Bardzo się cieszymy, że możemy pokazać odwiedzającym szeroki wachlarz innowacji technologicznych, które opracowaliśmy w ciągu ośmiu lat, w ramach naszego długoterminowego zaangażowania w branżę i zrównoważony rozwój. Zgodnie z naszymi ambicjami, by dostarczać innowacje biznesowe dla dostawców usług druku o różnej skali i typie produkcji prezentujemy najszersze w historii portfolio rozwiązań do cyfrowego druku produkcyjnego, etykiet i opakowań. Pokazujemy też, jak współpracujemy z klientami z wszystkich segmentów rynku, uwalniając ich komercyjny i kreatywny potencjał. Dzięki poradom ekspertów, pokazom linii produkcyjnych i prezentacjom sukcesów klientów w zakresie transformacji biznesowej i zrównoważonego rozwoju, chcemy inspirować dostawców usług druku. Wszystko po to, by mogli rozwijać swoje firmy, pokazując odwiedzającym stoisko targowe, że Canon wspiera ich w realizacji celów biznesowych.

- Nasze dwie nowe arkuszowe technologie atramentowe B3 i B2 są doskonałymi przykładami tego, jak innowacje Canon pozwalają na poszerzanie granic zaangażowania w rynek druku komercyjnego. Pokazujemy naszą siłę w segmencie, który Canon rozwija od początku dzięki najlepiej sprzedającej się maszynie  varioPRINT iX3200. Wzmacniamy także przewagę w obszarze druku atramentowego bez względu na wysokość realizowanych nakładów i niezależnie od tego, czy klienci przechodzą całkowicie na druk atramentowy, czy też pracują w trybie hybrydowym.

- Biorąc udział w targach drupa 2024, czekamy niecierpliwie na wszystkie rozmowy z producentami etykiet i opakowań. Jesteśmy przekonani, że dzięki świeżemu spojrzeniu i naszemu sprawdzonemu podejściu do rozwiązań i innowacji, wywrzemy pozytywny wpływ na naszych gości.

Szeroka gama prezentowanych nośników druku Canon wspiera dostawców usług druku w zmniejszaniu śladu węglowego

Odwiedzający targi drupa 2024 mogą zapoznać się z pełną gamą nośników Canon wśród których znajdują się różnorodne media m.in. arkusze cięte, media do szybkiego druku atramentowego, nośniki wielkoformatowe do dokumentów technicznych oraz zastosowań graficznych.

Podczas rozmów z ekspertami Canon, dostawcy druku mogą idealnie dopasować media do swoich potrzeb produkcyjnych. Canon zaprezentuje również próbki nowej serii najwyższej jakości papieru Red Label Zero A4 do druku biurowego i profesjonalnego. Jest to najnowszy dodatek do gamy papierów Canon Zero, zaprojektowanej w celu zmniejszenia śladu węglowego poprzez obniżenie emisji CO2                          w trakcie produkcji. To przykład zaangażowania firmy Canon w projekty klimatyczne, mające na celu zrekompensowanie pozostałych emisji CO2. Nowy asortyment będzie dostępny w nadchodzących miesiącach, ale odwiedzający stoisko Canon mogą odbierać już zestawy próbek.