Debiut PrintCity Allianz podczas targów Packaging Innovations

08/07/2018
PrintCity Alliance

Po raz pierwszy PrintCity Allianz brał udział w polskich targach Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 17. i 18. kwietnia w Warszawie. Członkowie są bardzo zadowoleni i planują wspólny udział w kolejnej edycji targów w roku 2019. Członkowie podsumowują udział pozytywnie i na rok 2019 planują seminarium.

Rainer Kuhn, Prezes Zarządu PrintCity
- Po raz pierwszy członkowie PrintCity Allianz wystawiali się wspólnie w Polsce. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z ilości, jak i jakości nawiązanych kontaktów. Ogromne podziękowania dla organizatorów za przygotowanie tak profesjonalnej platformy dla polskiego rynku.

Aktywności targowe w roku 2019 powinny być poszerzone o wspólne seminarium na temat projektowania opakowań, uszlachetniania i produkcji. Tym samym seria cieszących się sukcesem seminariów będzie kontynuowana również poza obszarem niemieckojęzycznym.

Rainer Kuhn, Prezes Zarządu PrintCity

Helmut Fröhlich, Produkt Manager Verpackung, Epple Druckfarben AG

- Zaobserwowaliśmy w Warszawie rosnącą świadomość naszych ekologicznych farb. Odbyliśmy intensywne dyskusje z potencjalnymi klientami, którzy poszukują przyszłościowych zrównoważonych rozwiązań. Fachowcy pytali szczególnie o innowacyjne koncepcje opakowań z farbami BoFood® Farby organiczne, które nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nasze podsumowanie: klienci życzą sobie w tym temacie wysokiej jakości doradztwa.

Helmut Fröhlich, Produkt Manager Verpackung, Epple Druckfarben AG

Metsä Board przedstawiła innowacyjną tekturę z ekobarierą podczas warszawskich targów Packaging Innovations 2018

Na targach Packaging Innovations w Warszawie, Metsä Board przedstawiła swoją ofertę tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, w tym najnowszy produkt – innowacyjną tekturę z ekobarierą.

MetsäBoard Pro FSB EB1 ze specjalną warstwą barierową jest produkowana z surowców odnawialnych, nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalna i została opracowana specjalnie dla gastronomii.

Metsä Board przetarła szlak w dziedzinie obniżania wagi tektur premium, uzyskując znakomitą wytrzymałość i drukowność przy niskich gramaturach. Pomimo lekkości, wytrzymałość i powtarzalna jakość tych tektur gwarantuje niezawodny przebieg wszystkich procesów produkcyjnych.

Metsä Board
Na wspólnym stoisku wystawiali się:

Graficus / Epple Druckfarben (offsetowe farby i lakiery), IST Metz (systemy utwardzania UV), PC Print / LEONHARD KURZ (folie do tłoczenia na gorąco i na zimno, hologramy), Metsä Board (tektura opakowaniowa), Merck (pigmenty efektowe), WEILBURGER Graphics(lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne).

PrintCity jest renomowanym strategicznym aliansem, który poprzez łączenie kompetencji obejmuje swoim działaniem cały łańcuch wartości w branży drukarskiej i opakowań. PrintCity promuje i wspiera wartość druku i opakowań.

 

Kategoria: