Druk opakowań z HP Indigo w ERBI Group

22/10/2019
Druk opakowań z HP Indigo w ERBI Group

Drukarnia ERBI, producent opakowań dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego oraz ulotek, powiększyła swój park maszynowy o nowe urządzenie do druku cyfrowego HP Indigo 12000. Urządzenie dostarczyła firma Digiprint.

Jest to kolejna już instalacja Indigo, tym razem w formacie B2+. Dzięki temu drukarnia poszerza swoje portfolio druku cyfrowego opakowań w większych formatach. Zainstalowany model ma dodatkowe moduły umożliwiające personalizację oraz druk zmiennych danych. 

Dodatkowo zainstalowana opcja Thick Substrate Kit rozszerza zakres drukowanych podłoży do 550 mikronów. Jest to pierwsza instalacja tego typu w Polsce i jedna z pierwszych w Europie z wykorzystaniem serwera HP Production Pro for Indigo L&P w maszynie HP INDIGO 12000 do tej grubości podłoży. 

Dzięki siedmiu zespołom kolorystycznym, maszyny mają możliwość odwzorowania do 97% kolorów w skali Pantone. Nie bez znaczenia jest fakt, że maszyna umożliwia druk z użyciem technologii One Shot dla podłoży specjalnych, a w standardzie ma również możliwość druku zarówno simpleks jak i w dupleks.

ERBI w swoim portfolio posiada też ploter tnąco-bigujący Esko Kongsberg X20 Starter. Dzięki jego możliwościom firma może wkraczać na nowe segmenty rynku. Ta wielofunkcyjna maszyna pozwala na obróbkę dowolnych kształtów w różnych materiałach co znacznie poszerza zakres możliwości oferowanych przez drukarnię. Kamera zintegrowana z oprogramowaniem umożliwia precyzyjne dopasowanie wycięcia do zadruku, a zaawansowane narzędzia pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości cięcia wielu różnych materiałów.

Kategoria: