Drukarki zortrax – funkcjonalność i wysoka klasa

Artykuł zewnętrzny
12/05/2023
Drukarki zortrax – funkcjonalność i wysoka klasa

Drukarki 3D to innowacyjne urządzenia, dzięki którym można tworzyć trójwymiarowe obiekty. Cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ mają wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach tj. jak medycyna, przemysł, czy architektura. Jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów drukarek 3D jest Zortrax, firma z siedzibą w Olsztynie.

Drukarki 3d Zortrax – szeroka oferta dla wymagających klientów

Drukarki Zortrax to urządzenia, które charakteryzują się wysoką jakością druku i niezawodnością. W ofercie Zortrax znajdują się różne modele drukarek, takie jak Zortrax M200, Zortrax M300, Zortrax Inventure czy Zortrax Endureal. Każdy z wymienionych modeli ma unikalne cechy i jest dostosowany do różnych potrzeb i wymagań. Drukarka Zortrax działa na zasadzie dodawania warstw topionego plastiku na wcześniej zaprogramowanym modelu. Aby stworzyć model, należy go najpierw zaprojektować, wykorzystując dedykowane oprogramowanie, a następnie wyeksportować do pliku STL. Plik jest następnie przesyłany do drukarki, która drukuje model warstwa po warstwie, aż do uzyskania końcowego efektu. Wszystkie modele drukarek Zortrax wykorzystują technologię druku FDM, czyli drukowania z użyciem topionego plastiku. Do pracy wykorzystują drut ABS, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na temperaturę. Urządzenia wyposażone są w system automatycznego kalibrowania, który umożliwia szybkie i precyzyjne ustawienie drukarki do druku. Zortrax oferuje również szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak system samoczyszczący, który pozwala na utrzymanie drukarki w czystości, co jest szczególnie ważne dla drukarek, które są intensywnie używane. Urządzenia Zortrax wyposażone są również w zaawansowany system wentylacji, który redukuje emisję szkodliwych gazów. Klienci mogą liczyć na skuteczne wsparcie techniczne i pomoc w razie problemów.

Jakie drukarki 3d Zortrax są dostępne?

Oferta drukarek znanej marki jest bardzo szeroka, każdy może znaleźć model idealny dla swoich potrzeb.

  • Zortrax M200 – to drukarka, która jest idealna dla osób początkujących. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi, co jest szczególnie ważne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z drukowaniem. Drukarka posiada jedną z najwyższych rozdzielczości druku w swojej klasie, dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo szczegółowych modeli.
  • Zortrax M300 – to drukarka, która została zaprojektowana z myślą o większych projektach. Urządzenie charakteryzuje się większym formatem druku niż Zortrax M200, co pozwala na tworzenie większych modeli. Drukarka jest również wyposażona w system automatycznego kalibrowania, który ułatwia obsługę.
  • Zortrax Inventure – to drukarka, która charakteryzuje się wyjątkową funkcjonalnością. Urządzenie posiada dwa ekstrudery, które umożliwiają drukowanie modeli z dwóch różnych materiałów. Dzięki temu możliwe jest tworzenie modeli o różnej twardości, kolorze czy strukturze.
  • Zortrax Endureal – to model, który został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką jakością druku, niezawodnością oraz wytrzymałością. Drukarka posiada również wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak system samoczyszczący, który pozwala na  uniknięcie zanieczyszczeń na powierzchni drukowanego modelu oraz zaawansowany system wentylacji, który redukuje emisję szkodliwych gazów.

Drukarka 3d Zortrax – zastosowanie

Drukarki Zortrax znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak medycyna, przemysł, architektura czy projektowanie produktów. W medycynie drukarki 3D są wykorzystywane do tworzenia modeli anatomicznych, które są używane w planowaniu operacji oraz w produkcji protez. Drukarki Zortrax są wykorzystywane w przemyśle, do tworzenia modeli prototypów, narzędzi oraz elementów maszyn. W architekturze drukarki 3D służą do tworzenia modeli budynków oraz innych obiektów. Urządzenia są również popularne wśród projektantów, którzy wykorzystują je do tworzenia modeli prototypów.

Zortrax to polska firma, która zdobyła uznanie na całym świecie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i wysokiej jakości. Urządzenia Zortrax cieszą się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i hobbystów, którzy chcą tworzyć trójwymiarowe modele w domowym zaciszu.

Kategoria: