Dunapack Packaging rozbudowuje zakład produkcji opakowań tekturowych w Grecji

12/10/2021
Dunapack Packaging rozbudowuje zakład produkcji opakowań tekturowych w Grecji
Od drugiej połowy 2019 r. firma Dunapack Packaging Hellas S.A. zwiększa swoje plany ekspansji w Grecji, powiększając zakład produckji opakowań tekturowych w pobliżu Aten o kolejne 6.960m². Rozbudowa jest napędzana głównie przez powiększenie obszaru przetwarzania, jak również nowy magazyn surowców i wyrobów gotowych.
 
Aby zoptymalizować wewnętrzną i zewnętrzną logistykę, nowy obiekt został podzielony na dwa poziomy połączone w pełni zautomatyzowanym systemem obsługi i windami. Po ukończeniu budowy w maju 2022 roku zakład osiągnie całkowitą zdolność produkcyjną 140 mln m².
 
Rozbudowa obejmuje drugą linię pakującą oraz modernizację istniejącej tekturnicy. Dodatkowo, dwie nowe maszyny, Inliner i 2,1-metrowa wykrawarka płaska, pozwolą na jeszcze większą elastyczność przy produkcji niestandardowych rozwiązań opakowaniowych.
 
- Dzięki nowej konfiguracji zakładu, Dunapack Packaging Hellas będzie jednym z najbardziej nowoczesnych i wszechstronnych zakładów produkcji opakowań w regionie. Najnowocześniejszy park maszynowy w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i sprzedaży zagwarantuje najlepsze i najbardziej wydajne rozwiązania opakowaniowe dla naszych klientów - powiedział Vassilis Exarchos, dyrektor generalny Dunapack Packaging Hellas.
 
Max Hoelbl, prezes Dunapack Packaging Division powiedział:

- Kiedy nabyliśmy zakład w 2016 roku, wielkość produkcji wynosiła 40 mln m². Teraz zmierzamy do 140 mln m². Nie byłoby to możliwe, bez zaangażowania naszego lokalnego zespołu i rosnącej bazy klientów, którą stworzyliśmy dzięki produktom i usługom pierwszej klasy. Modernizacja będzie bardzo korzystna dla naszych klientów i wzmocni naszą strategiczną pozycję na tym ważnym i tętniącym życiem rynku.

 
Dunapack Packaging Hellas SA (wcześniej Viokyt) została założona w 1973 roku. Firma należy do Dunapack Packaging Division z grupy Prinzhorn, która w 2016 roku nabyła 100% udziałów Viokyt. W tym momencie Dunapack Packaging Hellas, zlokalizowany w Schimatari Vioitias, zatrudnia 149 pracowników z wolumenem sprzedaży 40 mln m².
Pierwszy cykl inwestycyjny rozpoczął się w drugiej połowie 2016 roku, a jego realizacja zakończyła się pod koniec I półrocza 2018 roku. Oprócz rozbudowy prywatnych obiektów o 5.150 m² zainstalowano nową tekturnicę, a także dwie nowe maszyny konwertujące, nową zautomatyzowaną linię pakującą i system przeładunkowy. Przy pełnym wykorzystaniu maszyn zakład osiągnął zdolność produkcyjną 83 mln m². Równolegle utworzono nową, oddzielną lokalizację, aby pomieścić jednostkę Digital z drukowanymi i ciętymi materiałami opakowaniowymi, która teraz działa niezależnie. Dodatkowo zakupiono dwie działki adaptacyjne o łącznej powierzchni 30 tys. m² w celu umożliwienia realizacji drugiego etapu planu inwestycyjnego.
 
Dzięki rozbudowie zakładu, Dział Opakowań Dunapack Packaging posiada jeden z największych zakładów produkujących opakowania z tektury falistej w Grecji. Dunapack Packaging jest obecnie reprezentowany w 11 krajach, posiada 24 zakłady produkujące opakowania z tektury falistej i wytwarza 2,81 miliarda metrów kwadratowych opakowań.