Durst wprowadza na rynek serię drukarek wielkoformatowych P5

13/02/2018
durst P5 250 HS - drukarka wielkoformatowa

Firma Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, uruchomiła nową platformę drukarską - serię P5. Pierwszym członkiem rodziny jest flagowy model druku wielkoformatowego, P5 250 HS, którego dostawy rozpoczną się w kwietniu br.

System P5 250 HS jest ukierunkowany na produkcję przemysłową na dużą skalę, jak również na produkcję jednorazową w jakości offsetowej. Nazwa serii P5 odnosi się do pięciu podstawowych cech leżących u podstaw tej technologii: produktywności, niezawodności, przepływu pracy, uniwersalności i jakości druku.

Technologia P5 składa się z serii drukarek nowej generacji wraz z nowo opracowanym oprogramowaniem i rozwiązaniami w zakresie obiegu dokumentów. Rodzina urządzeń posiada nowoczesne, oparte na obsłudze dotykowej interfejsy użytkownika oraz najnowocześniejsze możliwości zdalnego serwisu. Wszystko to ma na celu maksymalizację wydajności i czasu pracy rodziny drukarek oraz wyjątkową elastyczność w zakresie nośników i obsługi zadań.

Unikatowe wzornictwo przemysłowe maszyn Durst, opracowane pierwotnie przez słynnego konstruktora Ottla Eichera, stanowi kolejny krok w kierunku P5. Studio projektowe z Monachium zdobyło opinie wielu klientów i operatorów, aby uwzględnić ich życzenia w nowej koncepcji. Udało się to osiągnąć w przypadku P5 - w przyszłości informacje zwrotne zostaną włączone do wielu linii produktów Durst.

W porównaniu do maszyny P10 250 HS - nowy P5 jest o 70% bardziej wydajny. Dzięki najnowszym płytom dyszowym MEMS, zasilanym przez opatentowaną ścieżkę danych Durst i zaawansowaną elektronikę, powstał szybki system druku z bardzo precyzyjnym układem drukowania i niezawodnością na poziomie przemysłowym.

Cechy technologii Durst P5:

  • możliwość drukowania w trybie dwuprzebiegowym o wydajności do 240 m2/h i wysokiej rozdzielczości 1200 dpi,
  • wydruk offsetowy o wielkości kropli 5 kl.
  • platforma informacyjna Durst Analytics gromadząca szczegółowe dane o maszynach i zużyciu, w celu zagwarantowania maksymalnego czasu sprawności.
  • Durst Workflow, czyli zestaw aplikacji dostosowanych do potrzeb drukarek Durst i oferujących unikalne funkcje.


Christoph Gamper, Dyrektor Generalny Grupy Durst, powiedział: - Nowa platforma P5, w tym oprogramowanie do obiegu dokumentów i zaawansowane narzędzia serwisowe, stanowi naszą kluczową strategię dalszych inwestycji w technologię druku wielkoformatowego. Wierzymy, że w przestrzeni rynkowej jest jeszcze wiele do odkrycia, a P5 250 HS jest naszym pierwszym krokiem w tym kierunku. W zintegrowanym świecie drukarki również muszą się zmieniać. Wraz z rodziną P5 dostarczamy na rynek innowacyjne narzędzia służące tym zmianom i generujące zyski, a  nasze zaangażowanie umacnia naszą pozycję jako wiodącego gracza na rynku drukarek wielkoformatowych.