Ekonomiczne plotery Artemis w ofercie firmy Amagraf

22/08/2023
Ekonomiczne plotery Artemis w ofercie firmy Amagraf
Firma Amagraf - multibrandowy dostawca, oferujący urządzenia różnych producentów, usprawniające produkcję i zwiększające jej efektywność i wydajność – odnotowuje w ostatnim czasie rosnącą sprzedaż ploterów wielkoformatowych. Wśród firm, jakie zdecydowały się na wdrożenie tych urządzeń znajdują drukarnia Pastel z Lublina i duża drukarnia offsetowa ze Stalowej Woli, która rozszerza działalność o druk wielkoformatowy. W obu przypadkach zdecydowały się one na ploter solwentowy Artemis KM 3204 o szerokości 3,2 metra. Urządzeniu można się przyjrzeć na stronach: Alwin Artemis KM 3204.
 
- Wdrożone przez nas, co istotne w bardzo krótkim czasie, plotery Artemis KM 3204 – mówi Piotr Alwingier z firmy Amagraf - to urządzenia, które posiadają jedną z najciekawszych konstrukcji wśród ploterów twardosolwentowych. Łączą one bowiem w sobie kilka cech takich jak: niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy, które są obecnie niezmiernie pożądane przez firmy z branży poligraficznej i reklamowej. W swojej ofercie mamy wiele tego rodzaju produktów, jednak wspomniany model z pewnością wyróżnia się na tle innych maszyn reprezentujących tzw. segment urządzeń „ekonomicznych”. Powodem tego jest wysoka jakość japońskich i amerykańskich podzespołów, w jakie wyposażona jest ta maszyna.

Wspomniany ploter posiada bowiem cztery stabilne i – jak podaje producent - długowieczne głowice Konica Minolta 512 / 512i.

- W ponad 200 polskich instalacjach tego plotera żadna z głowic nie uległa awarii – podkreśla Piotr Alwingier. - Stabilna i ciężka konstrukcja oraz ciężki system mediów rolowych to kolejne jego cechy gwarantujące mu dużą niezawodność.

Jak podaje producent, można w jego przypadku stosować tani atrament solwentowy z cyklohexanonem, co ma wpływ na cenę końcowego produktu bez strat na jego jakości i dzięki czemu porównywana jest ona do jakości ploterów z segmentu „eko”. Urządzenie posiada system stałego zasilania i możliwość zadruku trzech rolek jednocześnie.

- Wszystko to sprawia – mówi Piotr Alwingier - że jest to niedrogi ploter, który zapewnia stabilną i ekonomiczną produkcję, gwarantującą jednocześnie wysoką jakość. Ploter Artemis rozszerza moce produkcyjne i zwiększa możliwości rozwijających się drukarń i agencji reklamowych. Można w nim bowiem drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych w tym na folii one way vision. Przykładowe i najpopularniejsze zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne systemy oznaczeń zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami.