Fabryka formatów tektury falistej Progroup w Ellesmere Port bije rekord świata

18/07/2021
Fabryka formatów tektury falistej Progroup w Ellesmere Port bije rekord świata

Progroup z siedzibą w Landau w Palatynacie (Niemcy) jest jednym z wiodących producentów papierów na tekturę falistą i tektury falistej w Europie. To rodzinne przedsiębiorstwo prowadzi w brytyjskim Ellesmere Port od 2019 roku fabrykę formatów tektury falistej PW12, która jest jedną z najwydajniejszych fabryk całej branży. Zaawansowany technologicznie zakład formatów tektury falistej właśnie pobił rekord świata. Z wydajnością 572 064 metrów kwadratowych na 8 godzin znajduje się obecnie w światowej czołówce.  

- Zespół uzyskał dzięki nowoczesnej maszynie wspaniałe wyniki. Rekord świata jest nie tylko potwierdzeniem strategii Progroup obejmującej regularne inwestycje w zrównoważoną i nowoczesną technikę. Także pokazuje, jak dobrze współpracują ze sobą koledzy z PW12. Całkowicie w duchu naszego motta ONE Group. One Goal. One Team. - mówi Philipp Kosloh, Chief Operation Officer i członek zarządu Progroup.

Silny partner na bezpieczną przyszłość

PW12 jest wyposażona w linię firmy BHS Corrugated. Wiodący na rynku dostawca technologii linii produkcyjnych tektury falistej, jest wieloletnim i cenionym partnerem Progroup. Oba przedsiębiorstwa rodzinne pracują wspólnie nad rozwojem innowacji – aby zapewnić stabilną i pewną przyszłość.

- Razem z Progroup pracujemy nieprzerwanie nad optymalizacją linii do produkcji tektury falistej w celu uzyskania optymalnych wyników. Dlatego w szczególny sposób cieszy nas rekord świata PW12. Pokazuje, że nasze wspólne starania zostały nagrodzone sukcesem - podkreśla Lars Engel, dyrektor BHS Corrugated, współpracę na równych zasadach.

Najnowsze technologie dla maksymalnej wydajności

Dzięki szerokości roboczej 3,35 metra fabryka formatów tektury falistej w Ellesmere Port może produkować 200.000 ton tektury falistej rocznie. Szereg nowatorskich rozwiązań zapewnia bardzo wysoką i stabilną prędkość roboczą rzędu 400 m na minutę. Ta prędkość jest możliwa przez wysoki stopień automatyzacji sterownika linii zbiorczej. Należą do tego także technika transportowa i logistyka wewnętrzna. Dopracowany, całkowicie zautomatyzowany system transportu PW12 przyczynia się do maksymalnie wydajnego przetwarzania i składowania formatów tektury falistej.

Nowoczesny magazyn wysokoregałowy na 14 500 miejsc magazynowych jest na przykład eksploatowany niemal autonomicznie z czterema automatycznymi układnicami regałowymi. Bieżące informacje robocze pracownicy otrzymują na żywo za pośrednictwem urządzeń podobnych do smartwatchów – albo w formie graficznej albo dźwiękowej przez słuchawki. Także kontrola jakości jest zautomatyzowana przy użyciu tzw. „Board dimension control“ firmy BHS. Ten system wykonuje kontrolę wymiarów i zapewnia 100 niezawodnej jakości arkuszy tektury falistej.

Historia pełna sukcesów

PW12 to ważny element strategii rozwoju Progroup, którą firma będzie rozwijać konsekwentnie również w przyszłości.

- Na rynku trwa boom na tekturę falistą. Trend kieruje się nie tylko ku zrównoważonym materiałom opakowaniowym, także zachowania związane z zakupami zmieniły się i znacząco przesunęły w kierunku platform handlu elektronicznego- mówi założyciel Progroup i prezes zarządu Jürgen Heindl. - Dzięki naszej strategii długoterminowej jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, aby także w przyszłości oferować naszym klientom wysoką pewność dostaw i jakość produktów, do jakiej są przyzwyczajeni.

W ramach projektu odnowy rozpoczęto już planowanie budowy zakładu w regionie wokół francuskiego Douvrin. Ponadto w fazie planowania znajdują się dodatkowe projekty rozwojowe w Niemczech i we Włoszech. W ten sposób między 2022 a 2024 rokiem uruchomimy razem 4 dalsze fabryki formatów tektury falistej i będziemy kontynuować rozwój Progroup na odpowiednich rynkach.