Faktoring – skuteczny sposób na wydłużone terminy płatności

14/01/2020
faktoring finansowanie dla firm - ing

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej przyznają, że oczekiwanie na uregulowanie faktur wystawionych z wydłużonym terminem płatności znacząco utrudnia prowadzenie biznesu. Długie, często nawet kilkutygodniowe oczekiwanie na zapłatę od kontrahentów za wykonaną usługę, bądź sprzedany towar powoduje powstawanie zatorów płatniczych, które są szczególnie groźne. Konsekwencją takiej sytuacji może być zakłócenie płynności finansowej, a nawet jej utrata.

Dlaczego więc pomimo istniejącego ryzyka przedsiębiorcy decydują się na wystawianie faktur sprzedażowych z długimi terminami płatności ?

Odpowiedź wydaje się dosyć oczywista – chęć zdobycia nowych klientów i kontrahentów oraz zwiększenie konkurencyjności. Jak podkreśla wielu przedsiębiorców w obecnych czasach rozpoczęcie współpracy z nowym kontrahentem jest ściśle powiązana z koniecznością zaoferowania wydłużonych terminów płatności, co pozwala wyróżnić się na tle biznesowych rywali. Niewątpliwie taka konstrukcja transakcji jest korzystna i atrakcyjna dla odbiorców, którzy chętnie nawiązują współpracę z takimi podmiotami. Niestety z punktu widzenia dostawców sytuacja wygląda znacznie gorzej. Oczekując na płatności muszą oni zabezpieczyć dodatkowe środki na bieżącą działalność firmy oraz regulowanie zobowiązań takich jak podatki czy wynagrodzenia.

Jak zatem uniknąć negatywnych skutków długiego oczekiwania na płatności ?

W ostatnich miesiącach coraz większą popularność zyskuje faktoring. Jest to usługa polegająca na wykupie przez bank niewymagalnych faktur klienta. Ten szybki sposób zamiany faktur sprzedażowych na pieniądze pozwala przedsiębiorcom otrzymać zapłatę nawet tego samego dnia za fakturę, którą wystawili z wydłużonym terminem płatności. Mając na uwadze potrzeby i wyzwania, które czekają na przedsiębiorców - ING Bank Śląski S.A. zdecydował się wprowadzić do swojej oferty usługę ING Finansowanie Faktur.

Jak działa usługa ?

1. Dodajesz fakturę VAT

Jeśli pierwszy raz korzystasz z usługi należy zarejestrować się na stronie www.finansowaniefaktur.pl. Następnie posiadając aktywne konto możesz przesyłać faktury, za które chcesz otrzymać gotówkę.

2. Twój kontrahent potwierdza fakturę

Po analizie danych ING wysyła do Twojego kontrahenta prośbę o potwierdzenie transakcji.

3. Wypłata pieniędzy na Twoje konto

Gdy kontrahent potwierdzi fakturę zlecany jest przelew – pieniądze możesz otrzymać nawet tego samego dnia.

faktoring

Dbając o najwyższą jakość oferowanych usług i komfort korzystania - ING zapewnia monitoring płatności mobilizując kontrahentów do terminowych spłat. Realizacja procesu online oraz minimum formalności sprawia, że korzystanie z usługi nie jest czasochłonne i kłopotliwe, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą skupić się na prowadzeniu bieżącej działalności bez obaw o płynność finansową firmy.

faktoring

Więcej dodatkowych informacji o ING Finansowanie Faktur znajdziesz na stronie www.finansowaniefaktur.pl. Zachęcamy również do kontaktu z doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania pod numerem telefonu 32 357-47-25 i adresem e-mail: finansowaniefaktur@ingcomfin.pl

Kategoria: