First Co. ustanawia dwa rekordy świata w produkcji kartonów z BOBST

01/08/2018
składarko-sklejarka bobst discovery

W lutym br. w zakładzie egipskiej firmy First Co. za pomocą pierwszej zainstalowanej składarko-sklejarki FFG 8.20 DISCOVERY firmy BOBST, ustanowiony został nowy rekord produktywności dla liczby metrów kwadratowych wyprodukowanych w czasie jednej 8-godzinnej zmiany (62 811 metrów kwadratowych). Natomiast w marcu, druga składarko-sklejarka FFG 8.20 Discovery zainstalowana w First Co. pobiła rekord świata pod względem liczby pudełek wyprodukowanych w ciągu jednej 8-godzinnej zmiany (117 995 opakowań).

 - Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że udało nam się osiągnąć te światowe rekordy. Ostatecznie udało nam się je pobić dzięki połączeniu zdolności naszych niesamowitych ludzi i niesamowitych maszyn - mówi Ahmed Hamdy Mansour, dyrektor generalny fabryki First Co.

First Co. jest firmą znaną z produkcji wysokiej jakości materiałów opakowaniowych - jest jednym z liderów na rynku papierniczym i opakowaniowym w Egipcie. Jej klientami są międzynarodowe koncerny, takie jak McDonald's, Proctor & Gamble, Unilever i Samsung. Jednak Mansour, który pracuje w firmie od momentu jej założenia w 2007 r., chciał pójść o krok dalej.
first co

- Rekord świata był ważny dla wszystkich w firmie - powiedział Mansour. - Próbowaliśmy to osiągnąć wcześniej, ale nigdy nam się to nie udało. Byliśmy bardzo zdeterminowani, a każdy w naszym zespole miał ducha walki i chęć osiągnięcia czegoś niesamowitego, i jestem z nich taki dumny. Ale to nie tylko ludzie. Nie każda maszyna by to potrafiła. Potrzebowaliśmy maszyny BOBST, aby osiągnąć ten kolejny poziom.

Odkrywanie nowej generacji składarko-sklejarek

Maszyna FFG 8.20 DISCOVERY jest niezwykle wydajną składarko-sklejarką do opakowań flekso. Dzięki dwuminutowemu ustawianiu czasu i prostemu napędowi z udziałem tylko dwóch operatorów, jest prosta w użyciu. Tempo produkcji 18 000 pudełek na godzinę jest imponujące.

- Od razu spodobała nam się łatwość i dokładność podawania; mechanizm podajnika jest doskonały - powiedział Mansour. - Bardzo atrakcyjny jest również system Rapidset do zmiany zleceń. Składarka wraz wyrzutnikiem i licznikiem pudełek są bardzo dobre; mechanizm składający pozwala przezwyciężyć problemy z fishtailingiem (błędy prowadzenia wykrojów z tektury) i inne podobne problemy występujące podczas składania. Jest on też ogromnie niezawodny.
Ahmed Hamdy Mansour, dyrektor generalny fabryki First Co

Tak więc, poza rekordami świata, co to oznacza dla biznesu?

- Oczywiście, jak widać z rekordów świata, nasza produkcja wzrosła - kontynuuje Mansour. - Podnieśliśmy również nasz poziom jakości. Nasi klienci są bardzo wymagający, jeśli chodzi o jakość. Wszystko to ostatecznie oznacza, że zwiększyliśmy nasz udział w rynku, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z dwóch zakupionych przez nas maszyn FFG 8.20 DISCOVERY.

Sukces oparty na budowaniu partnerstwa

First Co. stała się jednym z wiodących graczy na egipskim rynku papieru i opakowań, koncentrując się na jakości, usługach, konkurencyjnych cenach i innowacyjnych produktach. Jednak szczyci się również innym aspektem, który pomaga odróżnić go od konkurencji: budowaniem prawdziwych relacji, zarówno z klientami, jak i dostawcami.

- Jest to jedna z głównych rzeczy, które oferuje First Co. - to nie tylko relacja dostawca-klient - jesteśmy prawdziwymi partnerami, chcemy zrozumieć, co starają się osiągnąć i staramy się im w tym pomóc. Zawsze staramy się być elastyczni, aby dostosować się do ich potrzeb. Jeśli nasz klient będzie się rozwijał, weźmiemy to pod uwagę, inwestując bardzo dużo, abyśmy mogli zaspokoić jego potrzeby. Ostatecznie jest to nadal rodzinna firma, więc nawiązanie tych relacji jest dla nas bardzo ważne.

To samo dotyczy relacji przedsiębiorstwa z firmą BOBST, który postrzegany jest jako zaufany partner, a nie tylko jako dostawca. Firma First Co. podpisała pierwszą umowę z firmą BOBST w 2007 roku na dziesięć maszyn, a po czterech latach udanej produkcji z użyciem tych urządzeń, firma zainwestowała w kolejne dwie maszyny. Dwanaście linii w fabrykach First Co. składa się z czterech wykrawarek falistych SPO, wielkoformatowego wykrawacza SPeria, prasy do tłoczenia folii na gorąco Foilmaster 104 oraz sześciu linii do klejenia, w tym dwóch wysokowydajnych wykrojników EXPERTFOLD 11 A2s.

- BOBST nie jest dla nas dostawcą maszyn - wyjaśnił Mansour. - Oni są naszymi partnerami. Jest to firma całkowicie niezawodna - nie tylko pod względem wydajności maszyn, ale również serwisu posprzedażowego. Wszystko jest perfekcyjne w naszym partnerstwie z firmą BOBST.

 A co z przyszłością? Czy Mansour uważa, że wydajność można jeszcze bardziej poprawić?

- Tak, absolutnie - powiedział. - Zawsze nad tym pracujemy. Rynek w Egipcie jest coraz bardziej konkurencyjny, nigdy nie można odpocząć. Aby utrzymać się w czołówce, musisz stale zwiększać swoje liczby, niezależnie od tego, czy chodzi o produktywność, surowce, maszyny - więc nie zatrzymamy się. Docelowo, planujemy jeszcze zakup dwóch składarko-sklejarek BOBST - FFG 924 NT RS i FFG 1228 NT - aby uzyskać kompletną kombinację maszyn i osiągnąć wszystkie wymiary pudełek, których oczekują nasi klienci.