FOLBB rozpoczyna program inwestycyjny w zakresie modernizacji i zrównoważonego rozwoju

11/07/2022
FOLBB rozpoczyna wieloletni program inwestycyjny w zakresie modernizacji i zrównoważonego rozwoju
Folding Boxboard Eerbeek (FOLBB), holenderski producent kartonu, przedstawił wieloletni program inwestycyjny w zakresie modernizacji i zrównoważonego rozwoju.

Na początek firma zastąpi obecną prasę do produkcji kartonu nowym urządzeniem. W tym samym czasie zmodernizowana zostanie instalacja podczerwieni używana do suszenia kartonu. Ma to pozwolić firmie zwiększenie wydajności produkcji oraz zmniejszenie zużycia gazu o 5%.

- Jest to pierwszy krok w wieloletnim procesie inwestycyjnym mającym na celu modernizację zakładu i uczynienie go bardziej zrównoważonym - mówi Otto van Beers, dyrektor zarządzający Folding Boxboard Eerbeek. Aby przygotować się do wymiany maszyny, od 13 września 2022 roku produkcja w Folding Boxboard Eerbeek zostanie wstrzymana na miesiąc.

Zakład w Eerbeek produkuje kartony dla sektora spożywczego, higieny osobistej i farmaceutycznego. Oznacza to, że musi ona spełniać najwyższe wymagania jakościowe, dlatego jako surowiec wykorzystywana jest czysta pulpa drzewna.
 
Grupa FOLBB ma dominującą pozycję na europejskim rynku kartonu składanego GC2 i jest zlokalizowana w sercu Europy z zakładami produkcyjnymi w Eerbeek (Holandia) i Baiersbronn (Niemcy). W lipcu 2021 roku Grupa FOLBB została przejęta przez fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P.

- Nasz obecny właściciel aktywnie wspiera inwestycje w modernizację i zrównoważony rozwój naszego zakładu w Eerbeek - mówi dyrektor generalny Grupy FOLBB Daniel Wiktorin. - Modernizacje i ulepszenia, które dziś ogłaszamy, wiążą się z inwestycją o wartości kilku milionów euro.