Technologie Heidelberga w Foldruk Media

04/02/2019
Foldruk Media inwestuje w kompletne technologie Heidelberga

W ostatnich miesiącach firma FOLDRUK Media z Siedlec dokonała szeregu nowych inwestycji, zakupując m.in. kompletny pakiet maszyn pozwalający na istotne rozszerzenie oferty swojej firmy pod kątem segmentu produkcji opakowań.

W ramach kontraktu podpisanego z firmą Heidelberg Polska firma zakupiła pięciokolorową arkuszową offsetową maszynę drukującą Speedmaster XL 75-5+L z zespołem do lakierowania, składarko-sklejarkę do produkcji opakowań kartonowych MK Diana Easy 85, automat sztancujący MK Easymatrix 106 CS, linię do krojenia Polar N 115 Plus wraz z podnośnikiem, utrząsarką i urządzeniem do odwracania stosu papieru oraz system naświetlania płyt drukowych CtP Suprasetter A75.

System naświetlania Suprasetter oraz maszyna drukująca Speedmaster XL 75-5 +L pozwalają na elastyczną i szybką realizację zadrukowanych arkuszy w formacie 50 x 70 cm przy wykorzystaniu farb triadowych i kolorów specjalnych wraz z lakierowaniem. Automat sztancujący, składarko-sklejarka oraz linia cięcia oparta o szybką krajarkę Polar N 115 Plus do cięcia różnych podłoży w tym z tworzyw sztucznych uzupełniają całość, pozwalając firmie FOLDRUK Media na produkcję opakowań.
maszyna drukująca Speedmaster XL 75-5 +L

- Do tej inwestycji skłoniła nas potrzeba rozwoju, a dodatkowo zdopingował nas pomysł na pozyskanie i możliwość wykorzystania dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 – mówi Marian Borkowski, właściciel firmy. - Maszyny zakupione w tym pakiecie są wyposażone w najnowsze rozwiązania, które są aktualnie dostępne w branży poligraficznej. Wydajność jest bardzo wysoka, a intuicyjność zastosowanych rozwiązań sprawia, że maszyny te można postawić na czołowym miejscu wśród urządzeń obecnie dostępnych na światowym rynku – dodaje.

FOLDRUK Media (pierwotnie Mar-Fol-Druk) to firma rodzinna założona przez Barbarę i Mariana Borkowskich w 1992 roku. W 2017 roku firma świętowała jubileusz 25-lecia. Właściwa działalność firmy rozpoczęła się od produkcji opakowań foliowych z nadrukiem metodą sitodruku stąd nazwa FOLDRUK.

W latach 90. ubiegłego wieku firma zajmowała się produkcją i sprzedażą małej poligrafii, wyrobów artystycznych i dekoracyjnych, reklamy zewnętrznej (szyldy, reklamy) oraz introligatorstwem, a także produkcją narzędzi i maszyn do obróbki drewna. Od 2004 roku w zakresie działalności pojawiły się usługi prepress, naświetlanie płyt drukowych, przetwarzanie danych, działalność fotograficzna oraz działalność agencji informacyjnych.

Dzięki dobrym decyzjom właścicieli oraz wyczuciu rynku firma cały czas się rozwijała budując coraz bardziej profesjonalny zespół fachowców i coraz szersze grono odbiorców produktów i usług w dziedzinie szeroko pojętej reklamy.

W kwietniu 2016 roku otwarto nową, nowoczesną siedzibę firmy przy ulicy Starzyńskiego 10 w Siedlcach, gdzie znalazły miejsce wszystkie dotychczasowe działy firmy, w tym drukarnia i biura.

Obecnie firma FOLDRUK Media skupia się na realizacji zamówień z dziedziny poligrafii, reklamy wizualnej oraz gadżetów reklamowych. Firma zatrudnia ok. 60 osób i pracuje w systemie dwuzmianowym.

- Chcemy w maksymalnym stopniu wykorzystać obecny potencjał intelektualny i maszynowy naszej firmy. Nowe maszyny i urządzenia pozwolą nam na rozszerzenie oferty i naturalne poszerzenie grona naszych klientów. Opakowania kartonowe to dla nas naturalny kierunek rozwoju i możliwość zaoferowania produktów, które wykorzystają nasz potencjał. To też rozszerzenie oferty o bardzo dynamicznie rozwijający się segment produkcji poligraficznej – mówi Marian Borkowski. - Dodatkowym atutem dla nas jest również to, że kompletne wyposażenie i technologię otrzymujemy od jednego producenta, nie ma więc problemu z ich kompatybilnością i płynnym przejściem od przygotowalni po druk i operacje introligatorskie. Istotne jest również to, że wszystko jest objęte programem opieki serwisowej Heidelberga – dodaje.