Gallus Labelmaster wyznacza nowe standardy w produkcji etykiet

12/01/2018
gallus labelmaster

W grudnia ub.r. firmy Heidelberg China i Gallus Szanghai wspólnie zorganizowały w Centrum Mediów Drukarskich w Szanghaju spotknanie inaugurujące wejście Gallus Labelmaster na rynek chiński.

W wydarzeniu wzięło udział około 160 gości z drukarń etykiet w Chinach i regionie Azji oraz dziennikarze. Mogli oni obejrzeć na żywo maszynę Gallus Labelmaster w produkcji etykiet i doświadczyć nowego poziomu w zakresie wiodącego drukowania etykiet.

- Jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o przyszły rozwój technologii druku opakowań i etykiet w Chinach - wyjaśnia Benny Huang, dyrektor generalny Heidelberg China. - W ostatnich latach, wraz z rosnącą klasą średnią i przyśpieszającymi procesami urbanizacyjnymi, dla opakowań i etykiet pojawia się coraz więcej specyficznych wymagań. Naszym obowiązkiem jest dostarczać wysokiej jakości produkty i usługi dla drukarń opakowań i etykiet w Chinach.

Azja stała się najszybciej rozwijającym się rynkiem etykiet na świecie. Oczekuje się, że do 2019 r. azjatycki rynek etykiet wzrośnie o 5,5%, w którym stopa wzrostu etykiet samoprzylepnych wyniesie 6,3%.

- Ze względu na wyższe koszty surowców i pracy, drukarnie zwracają większą uwagę na wydajność - mówi Teddy Jiang, Dyrektor Generalny firmy Gallus Shanghai. - W tym samym czasie, pod wpływem konsumentów i markowych producentów towarów, druk opakowań i etykiet zmierza w kierunku krótkich serii, wielu zamówień i dywersyfikacji produktów.

Od wejścia na rynek chiński prawie dziesięć lat temu, Gallus sprzedał ponad 100 maszyn. Wraz z Heidelberg China Gallus wprowadzi swoje maszyny do jeszcze większej liczby chińskich klientów.

Po pełnej integracji Gallus Holding AG z Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) w 2014 roku, we wrześniu 2016 roku w siedzibie Gallus w St. Gallen w Szwajcarii odbyły się Dni Innowacji Gallus. Klienci z całego świata zobaczyli na własne oczy światową premierę Gallus Labelmaster, najnowszej fleksograficznej prasy drukarskiej przeznaczonej na rynek etykiet. Rok później, we wrześniu 2017 r., odwiedzający Labelexpo Bruksela mogli przekonać się o wysokiej wydajności i elastyczności, jaką zaprezentował nowy Labelmaster Gallus. Już teraz, zaledwie trzy miesiące po wprowadzeniu na rynek zainstalowano ponad 20 pras, a reakcje klientów są pozytywne.

Gallus Labelmaster: Premiera w Chinach

Gallus Labelmaster jest maszyną wąskowstęgową do druku etykiet przeznaczoną dla rynku etykiet i opakowań. Cechuje się specjalną konstrukcją platformy i może być konfigurowana przez klientów w taki sposób, aby spełnić ich specyficzne wymagania. Dzięki otwartemu interfejsowi i know-how w zakresie rozwoju platformy Heidelberg dla pras offsetowych, ta seria maszyn stanowi bardzo bezpieczną inwestycję i pozwala użytkownikom elastycznie reagować na przyszłe zmiany na rynku. Nowy Gallus Labelmaster do drukowania etykiet bazuje więc na sprawdzonej w praktyce zasadzie projektowania maszyn offsetowych Speedmaster firmy Heidelberg.

- Mniejsza złożoność, większa elastyczność - to właśnie innowacyjna koncepcja zdefiniowana przez Gallus dla Gallus Labelmaster. Moduły takie jak flexo, sitodruk, folia na zimno, cięcie matryc itp. mogą być dowolnie dobierane i konfigurowane, dzięki czemu prasa może być dostosowana do specyficznych wymagań drukarni etykiet. Wyjątkowa modułowość etykiet Labelmaster spełnia wszystkie podstawowe potrzeby rynku, od produkcji etykiet na towary po wyrafinowane produkty wysokiej jakości. W związku z tym Gallus Labelmaster jest w stanie drukować na szerokiej gamie podłoży, by wymienić choćby kilka takich jak: etykiety samoprzylepne, tektura, PE, PP, folia aluminiowa, laminaty i in.

Dzięki tej nowej platformie prasowej Gallus opracował również nowy system blokowania, który umożliwia szybkie, łatwe i dokładne zmiany jednostek drukujących. System ustawia je na jednostce bazowej z absolutną precyzją i zapewnia 100% dokładność rejestracji.

Nowy standard w zakresie opłacalności

Gallus Labelmaster wyznacza również nowe standardy w zakresie efektywności kosztowej - od znacznych oszczędności czasu, dzięki łatwości użytkowania i dużej prędkości, po minimalne odpady i niskie zużycie materiałów. Dzięki temu drukowanie etykiet jest łatwiejsze, szybsze i bardziej opłacalne.

Platforma maszyny oferuje szerokie możliwości konfiguracji, takich jak bardzo krótki odcinek wstęgi o długości zaledwie 1,4 m między jednostkami drukującymi i wysoka prędkość maksymalna 200 m/min, co sprawia, że Gallus Labelmaster jest najszybszą maszyną drukującą etykiety, jaką kiedykolwiek wyprodukował Gallus. Prasa może być sterowana centralnie za pomocą panelu dotykowego HMI, choć możliwa jest również obsługa ręczna, a operatorzy mogą łatwo i bardzo szybko dokonywać zmian, uzyskując w ten sposób wyjątkowo krótki czas konfiguracji. Lekkie aluminiowe cylindry drukarskie, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego typu maszyn, można wymieniać w kilku szybkich krokach, dzięki czemu zmiany można wykonywać z niezrównaną prędkością.