Grupa Mondi nabędzie Powerflute

02/01/2018
powerflute

Grupa Mondi podpisała umowę nabycia 100% udziałów firmy Powerflute Group Holdings Oy, należącej do holdingu Nordic Packaging and Container, o wartości 365 mln euro.

Powerflute zarządza zintegrowaną celulozownią i papiernią papiernią w fińskim Kuopio, o rocznych zdolnościach produkcyjnych 285 tys. ton wysokowydajnego półsyntetycznego flutingu, który sprzedawany jest głównie producentom opakowań do świeżych owoców i warzyw, a także innych zastosowań, takich jak elektronika, chemikalia czy farmaceutyki. Około połowa produkcji spółki sprzedawana jest w Europie, a pozostała część jest eksportowana do odbiorców na całym świecie.

Szacuje się, że w roku 2017 spółka Powerflute wygenerowała przychody w wysokości na poziomie 183 mln euro oraz zysk EBITDA wielkości około 42 mln euro. Powerflute wejdzie skład dywizji Mondi Packaging Paper.

- Przejęcie Powerflute wspiera naszą strategię inwestowania w produkcję wysokiej jakości opakowań i papieru. Jesteśmy podekscytowani możliwością rozbudowy naszej oferty poprzez dalsze poszerzenie gamy produktów i zasięgu geograficznego – mówi Peter Oswald, dyrektor wykonawczy Mondi Group.

Transakcja, która ma dojść do skutku w pierwszej połowie br., musi jeszcze zostać zatwierdzona przez urząd antymonopolowy.