Grupa Voith przejęła Toscotec

07/05/2020
Grupa Voith przejęła Toscotec

Po uzyskaniu wszystkich wymaganych zgód regulacyjnych, Grupa Voith zakończyła z sukcesem proces przejęcia spółki Toscotec S.p.A. w dniu 30 kwietnia 2020 roku.

Przejęcie firmy Toscotec doskonale wpisuje się w strategiczne cele rozwoju firmy Voith. Gama produktów i usług firmy Toscotec skutecznie wspiera nasze portfolio i jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję jako pełnoprawnego dostawcy w ważnych obszarach przemysłu papierniczego - mówi Andreas Endters, Prezes i Dyrektor Generalny Voith Paper.

Toscotec będzie nadal oferował swoje portfolio zgodnie z założeniami. Firma pozostanie przedsiębiorcza i będzie działać pod znaną marką Toscotec. W obszarze tissue firma Toscotec będzie w przyszłości prowadzić działalność z nowymi liniami dla całej Grupy Voith. Voith Paper będzie w dalszym ciągu obsługiwać dostarczane przez siebie maszyny do produkcji bibułek. Wszystkie pozostałe działania biznesowe pozostaną bez zmian, a klienci Voith i Toscotec będą mogli dokonywać zakupów poprzez istniejące kanały sprzedaży, jak dotychczas.

- To przejęcie jest przełomowe w historii naszej firmy. Łącząc siły z Grupą Voith, planujemy realizować nowe, ambitne cele. Będziemy korzystać z naszego doświadczenia i silnej bazy referencyjnej w przemyśle papierniczym i będziemy mogli zaoferować naszym klientom wartość dodaną - powiedział Alessandro Mennucci, dyrektor generalny firmy Toscotec.

Firma Toscotec, założona w 1948 roku, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji maszyn i urządzeń do produkcji bibuły, papieru i tektury. Firma Toscotec, z siedzibą główną w Lucca, we Włoszech, oraz filiami w Chinach i USA, dostarcza swoim klientom najnowocześniejsze technologie i rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, od kompletnych linii produkcyjnych po przebudowy i pojedyncze komponenty. Grupa technologiczna Voith nabyła 90 procent udziałów.