Grupa WEPA podwaja zdolności produkcyjne w Wielkiej Brytanii

20/12/2022
Grupa WEPA podwaja zdolności produkcyjne w Wielkiej Brytanii
Grupa WEPA uruchomiła nową maszynę papierniczą w swojej walijskiej siedzibie w Bridgend, podwajając tym samym swoje zdolności produkcyjne na rynku brytyjskim. Produkowany papier jest przetwarzany na papier toaletowy i ręczniki kuchenne dla brytyjskiego rynku konsumenckiego. Dzięki tej inwestycji powstało ponad 50 nowych miejsc pracy w zakładzie.
 
Nowa maszyna papiernicza ma zdolność produkcyjną 70 000 ton bibuły rocznie i jest przeznaczona do produkcji papierowych produktów higienicznych z włókien pierwotnych, jak również w 100% z włókien pochodzących z recyklingu. Dzięki wysokiej wydajności energetycznej nowa maszyna dostarczona przez firmę Valmet przyczynia się również znacząco do zmniejszenia emisji CO2 i zużycia wody. Umożliwia to oszczędność zasobów oraz optymalizację kosztów. Nowa maszyna papiernicza jest zaawansowana technologicznie i została zaprojektowana do produkcji najwyższej jakości bibułki pod względem miękkości, wytrzymałości i chłonności.
 
Projekt inwestycyjny obejmuje nowe budynki, w których będą się mieścić urządzenia do przygotowywania zapasów oraz nowa maszyna papiernicza. Równolegle zrealizowano kilka projektów konwertorowych, m.in. nowa linia do produkcji papierów higienicznych z dodatkiem lotionu i perfum.
 
Martin Krengel, Prezes Zarządu Grupy WEPA powiedział:
- Dzięki największej pojedynczej inwestycji w historii Grupy WEPA, jeszcze bardziej wzmacniamy nasze roszczenia zarówno do: pozycji lidera technologii, jak i lidera rynku w zakresie zrównoważonych papierów higienicznych.
 
Wielka Brytania jest dla WEPA znaczącym rynkiem wzrostu.

- Dla nas ważne jest wspieranie orientacji na rynek i produkcja dla naszych brytyjskich klientów w ich własnym kraju. Inwestycja w Bridgend jest inwestycją w przyszłość i nasze długoterminowe partnerstwo z klientami. Wzmacnia ona naszą pozycję na rynku brytyjskim dzięki najwyższym wzorcom w zakresie zrównoważonego rozwoju i jakości produktów, a w ramach projektu stworzyliśmy ponad 50 nowych miejsc pracy - dodaje Martin Krengel. Zatrudnienie w walijskim zakładzie WEPA wynosi obecnie 325 osób.

 
Zakład w Bridgend jest częścią Grupy WEPA od 2013 roku - początkowo jako spółka joint venture, zanim został w pełni przejęty w 2018 roku. Dzięki tej inwestycji Grupa WEPA wzmacnia swoją zdolność konkurencyjną jako jeden z trzech największych europejskich producentów na rynku papieru higienicznego. Posiadając łącznie 22 maszyny papiernicze, grupa ma zdolność produkcyjną wynoszącą około 850 000 ton rocznie.
 
Fot: WEPA