Hans Sohlström nowym prezesem i CEO firmy Stora Enso

19/09/2023
Hans Sohlström nowym prezesem i CEO firmy Stora Enso
Z dniem 18 września br. stanowisko prezesa i CEO firmy Stora Enso objął 58-letni Hans Sohlström. Tym samym wystąpił on z Rady Dyrektorów nordyckiego koncernu, która liczy sobie obecnie ośmiu członków. 
 
Jak informuje Stora Enso w specjalnym komunikacie prasowym, Hans Sohlström ma ponad 30-letnie doświadczenie w pełnieniu stanowisk kierowniczych w różnych firmach, m.in. z branży leśnej i materiałów odnawialnych. W ostatnim czasie kierował Ahlstrom Corporation, Ahlström Capital i Rettig Group. Wcześniej natomiast, przez ponad 20 lat, związany był z UPM-Kymmene Corporation, w której piastował szereg funkcji m.in. Mill Director i Business Unit Vice President. Był tam też członkiem zespołu kierowniczego (Group Executive Team), odpowiedzialnym za działania marketingowe, rozwój nowych biznesów i biopaliw oraz budowanie i rozwijanie relacji korporacyjnych. 
 
- Pełniąc wcześniejsze stanowiska, Hans Sohlström wykazał się dużą przedsiębiorczością i cechami przywódczymi. Ma on bogate doświadczenie w branży leśnej, jak też – dzięki dwuletniemu stażowi w roli członka Rady Dyrektorów – wszechstronną wiedzę na temat działalności Stora Enso. Rada Dyrektorów jest przekonana, że Hans Sohlström to właściwa osoba do poprowadzenia Stora Enso na współczesnym, wymagającym rynku, z myślą o osiągnięciu założonych, długookresowych celów finansowych – mówi Kari Jordan, przewodniczący Rady Dyrektorów Stora Enso.
 
- Bardzo dziękuję Radzie Dyrektorów za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Stora Enso jest firmą, której cele, wartości i dziedzictwo są mi niezwykle bliskie, które bardzo mocno wspieram i w które wierzę. Ma silne fundamenty i wiele możliwości wzrostu. Bardzo się cieszę z rozpoczęcia pracy wspólnie z moimi nowymi kolegami i koleżankami, by osiągać założoną zyskowność firmy, budować wartość dla naszych akcjonariuszy i podtrzymywać  założenia odnośnie budowania firmy, bazującej na materiałach odnawialnych – mówi Hans Sohlström.
 
Annica Bresky, dotychczasowa CEO i prezeska Stora Enso, rozstała się z firmą.

- W imieniu Rady Dyrektorów bardzo dziękuję Annice Bresky za kierowanie firmą przez ostatnie cztery lata i jej osiągnięcia. Pod jej kierownictwem Stora Enso poczyniła znaczące zmiany strukturalne, wzmacniające konkurencyjność firmy w perspektywie długookresowej, zgodnie z przyjętą strategią. Życzymy jej wielu sukcesów w nowych zawodowych wyzwaniach – dodaje Kari Jordan. 

Fot.: Stora Enso

Kategoria: