HEINZEL GROUP uruchamia maszynę papierniczą przebudowaną przez ANDRITZ w Steyrermühl

29/05/2024
HEINZEL GROUP uruchamia maszynę papierniczą przebudowaną przez ANDRITZ w Steyrermühl
Międzynarodowa grupa technologiczna ANDRITZ zakończyła przebudowę maszyny papierniczej PM 6 w zakładzie HEINZEL GROUP w Steyrermühl w Austrii.
 
Po udanym rozruchu maszyna produkuje teraz papiery siarczanowe do opakowań, które są sprzedawane pod uznaną marką HEINZEL GROUP Starkraft. Umożliwia to Heinzel Pöls/Starkraft zrobienie dużego kroku naprzód w zrównoważonej produkcji papieru i globalnej ekspansji.
 
Przebudowana maszyna pracuje płynnie z wydajnością 150 000 ton brązowego i białego papieru siarczanowego rocznie i szerokością papieru 6 300 mm na zwoju. Starkraft oferuje pełną gamę papierów kraft o gramaturze od 40 do 100 g/m². Ta strategiczna inwestycja pozwala oddziałowi Starkraft firmy Heinzel produkować łącznie do 350 000 ton papieru siarczanowego rocznie.
 
ANDRITZ wprowadził unikalną koncepcję wlewu i formowania szczelinowego w połączeniu z prasą, która zapewnia znaczne oszczędności energii. Technologia kalandrów Softnip firmy ANDRITZ zapewnia najwyższą jakość powierzchni papieru. Ponadto ANDRITZ dostarczył nowy system profilowania VIB SteamTech oraz modernizację istniejącego systemu pary i kondensatu.
 
Zakres dostawy obejmował również modernizację systemów przygotowania i przepływu masy do wlewu, a także szeroko zakrojone modernizacje systemów automatyki, szczegółowe pakiety inżynieryjne i montaż mechaniczny.
 
Przebudowa papierni w Steyrermühl jest najnowszym projektem w długiej i udanej współpracy pomiędzy ANDRITZ i HEINZEL GROUP. Wcześniejsze referencje ANDRITZ obejmowały przebudowę maszyny PM10 w Laakirchen oraz dostawę nowych maszyn papierniczych MG (PM3 i PM2) dla papierni w Pöls. Starkraft, jednostka biznesowa Heinzel Pöls, jest częścią HEINZEL GROUP, rodzinnej grupy celulozowo-papierniczej z siedzibą w Austrii.
 
Fot.: ANDRITZ