hubergroup wprowadza na rynek system mieszania farb na bazie wody

31/08/2021
hubergroup wprowadza na rynek system mieszania farb na bazie wody
Więcej zrównoważonego rozwoju i elastyczności dla drukarni i producentów opakowań - to obietnica HYDRO-X Green Line Premium, nowego systemu mieszania farb na bazie wody firmy hubergroup Print Solutions. Klienci mogą teraz korzystać z modułowego systemu, aby wybrać dokładnie te komponenty z portfolio, które są wymagane przez ich produkty. Wszystkie komponenty posiadają certyfikat Cradle to Cradle Certified® na poziomie Bronze, dzięki czemu opakowania mogą być zaprojektowane w sposób zarówno zrównoważony, jak i kolorowe.
 
Szeroka gama kolorów i szeroki zakres zastosowań w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem - taki był cel hubergroup przy opracowywaniu HYDRO-X Green Line Premium.

- Ważne było dla nas, aby opracować więcej niż tylko jeden zrównoważony produkt na bazie wody. Chcieliśmy, aby cała nasza oferta była zrównoważona i dawała klientom elastyczność w wyborze tych składników, które pasują do ich opakowań - mówi dr Christian Schirrmacher, Global Project Manager Water-Based Inks w hubergroup, o podstawowej idei stojącej za nowym systemem modułowym. Ponieważ wszystkie koncentraty farb, mieszanki i dodatki są do siebie dopasowane i mogą być dowolnie łączone, HYDRO-X Green Line Premium pokrywa szeroki zakres zastosowań w druku fleksograficznym i wklęsłym - od opakowań elastycznych wykonanych z papieru, aluminium lub folii do tektury falistej lub kartonów składanych.

Aby zbadać i poprawić wpływ na środowisko wszystkich komponentów systemu mieszania farb, hubergroup nawiązała współpracę z Cradle to Cradle Products Innovation Institute. Instytut ten zajmuje się wspieraniem innowacji w gospodarce obiegowej i przyznaje certyfikaty w oparciu o standard Cradle to Cradle Certified Product Standard, obejmujący kompleksowe kryteria w zakresie jakości materiałów, ich ponownego wykorzystania, energii odnawialnej i zarządzania emisją dwutlenku węgla, zarządzania zasobami wodnymi oraz sprawiedliwości społecznej. Wszystkie komponenty systemu mieszania atramentów HYDRO-X Green Line Premium posiadają certyfikat Cradle to Cradle na poziomie brązowym. 

- Poprzez zewnętrzną ocenę chcemy zapewnić naszym klientom przejrzystość i bezpieczeństwo w zakresie wpływu naszych atramentów na środowisko. Jednak ważne było dla nas również to, że certyfikacja nie ma wpływu na zastosowanie naszych produktów. Tak więc drukarnie, które chcą używać produktów z serii HYDRO-X z certyfikatem Cradle to Cradle nie muszą zmieniać swoich procesów i mogą oczekiwać tak samo dobrej wydajności i trwałości jak dotychczas. Właściciele marek mogą korzystać z tych samych projektów i form opakowań, co wcześniej - tylko bardziej zrównoważonych - mówi dr Christian Schirrmacher.