ICT Group inwestuje w nowy zakład produkcji papierów higienicznych w Walii Północnej

01/06/2021
ICT Group inwestuje w nowy zakład produkcji papierów higienicznych w Walii Północnej

Ponad 200 miejsc pracy powstanie na terenie Northern Gateway w Deeside w Walii Północnej, gdzie zgodnie z zapowiedziami wiodący europejski producent bibuły higienicznej ze wsparciem władz walijskich zamierza wybudować nowy zakład.

Rząd Walii przeznaczył 5 mln funtów na budowę nowego obiektu o powierzchni 700 000 ft2 (ok. 65 032 m2). Jest to efektem inwestycji w Northern Gateway o wartości 10 mln funtów zapowiedzianej w marcu mającej na celu uwolnienie potencjału rozwojowego tego miejsca.

Włoska firma ICT podpisała umowę przedwstępną na 50-akrowy teren, na którym powstanie nowoczesny, zintegrowany zakład do produkcji i przetwórstwa papieru bibułowego, pierwszy tego typu od ponad 15 lat w Wielkiej Brytanii. Budowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku, a po jej zakończeniu powstanie 229 nowych miejsc pracy.

Nowy zakład wyposażony w najnowocześniejszą technologię będzie produkował wyroby z bibuły higienicznej pod marką ICT FOXY oraz pod markami własnymi innych detalistów przeznaczone na rynki Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Zdaniem firmy taka lokalizacja oraz inwestycja stanowią doskonałą okazję dla detalistów i ich klientów do skorzystania z najwyższej jakości produktów z bibuły higienicznej, o których dostępności świadczy wiodące w branży doświadczenie ICT w zakresie łańcucha dostaw..

W przededniu wizyty w Walii Północnej premier Mark Drakeford powiedział:

- Ta inwestycja to dobra wiadomość dla Northern Gateway, Deeside i Walii Północnej.  Dzięki niej powstanie tu nowy, innowacyjny zakład stwarzający możliwość dalszej rozbudowy w przyszłości, w którym pracę znajdzie ponad 200 osób.

- Obszar Northern Gateway ma ogromny potencjał i bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć decyzję firmy ICT o ulokowaniu tu swojego nowego zakładu. W przyszłości będzie to czołowy pracodawca mający decydujący wkład w kształtowanie potęgi i równych szans w Walii Północnej.

Minister ds. Walii Północnej Lesley Griffiths oznajmił:

- To doskonałe wieści dla Walii Północnej. ICT to światowy lider w swojej branży, który zapewni wyspecjalizowane miejsca pracy w tej okolicy. Z niecierpliwością czekam na to, by zobaczyć postępy w realizacji tych ambitnych planów.

Rzecznik prasowy ICT powiedział:

- Przez ostatnie dwa lata praca z przedstawicielami rządu Walii okazała się owocną współpracą. W ciągu ostatnich trzech lat ICT przeprowadziła szczegółowe studium wykonalności w odniesieniu do potencjalnych lokalizacji w całej Wielkiej Brytanii i jesteśmy niezmiernie zadowoleni z naszego ostatecznego wyboru: Deeside stanie się naszym nowym domem, rozszerzając zasięg naszej działalności na Walię Północną i Wielką Brytanię. Z niecierpliwością czekamy na szybkie rozpoczęcie robót i stworzenie naszego lokalnego zespołu ICTUK.

ICT Group ma siedzibę w Lukce we Włoszech i działa w sektorze bibuły higienicznej od 1978 r. Dziś ICT to wiodący europejski producent, który prowadzi zakłady produkcyjne we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Polsce i sprzedaje swoje wysokiej jakości papiery toaletowe, ręczniki kuchenne, serwetki i chusteczki do twarzy pod marką Foxy oraz pod markami własnymi innych detalistów. Działalność obejmuje sprzedaż zwojów surowych za pośrednictwem działu B2B. ICT zatrudnia 1680 pracowników, a jej obrót przekracza 840 mln euro.